|
2017. január 07. 20:38
|
frissítve: 2017. január 09. 16:52
A női kosárlabda NB I. A-csoportjának 12. fordulójában az első félidőben nagy előnyre tett szert a Cegléd, amit a második húsz percben folyamatosan faragott le az Aluinvent DVTK. Az izgalmas végjátékban egy kosáron múlt a hosszabbítás. Rasheed 19, Jovanović 16, az újonc Prahalis 13 pontig jutott. Végeredmény 75-72 a Cegléd javára.

A bajnokság első fordulójában némi meglepetésre hazai pályán a Cegléd győzött a rosszul dobó Diósgyőr ellen, ezért mindenképpen vissza szeretett volna vágni Maikel López csapata.

Az év első bajnoki mérkőzésén bemutatkozott az Aluinvent DVTK csapatában a WNBA-ben és több európai bajnokságban is kiváló mutatókkal rendelkező Samantha Prahalis, aki Karácsony után csatlakozott a kerethez. Viszont nem volt ott Cierra Robertson-Warren.

A csarnokban megjelent kéttucatnyi vendégszurkoló, ami valódi meccshangulatot garantált, hiszen a hazai buzdítás előre borítékolható volt.

Maikel López a Horváth Bernadett, Czank Tímea, Rasheed Rita, Louella Tomlinson, Tina Jovanović ötössel kezdte a mérkőzést.

12 másodperc maradt hátra, amikor a DVTK-é lett a labda, Maikel López oda is rendelte játékosait az utolsó támadás előtt. Azt a dobást Prahalisra játszották ki, azonban a labda lejött a gyűrűről, és nyert a Cegléd.

Rasheed 19, Jovanović 16 (és még 17 lepattanó), a rendkívül ígéretesen bemutatkozó Prahalis 13 pontig jutott.

Aluinvent DVTK - CEKK Cegléd 72-75 (19-21, 17-25, 17-14, 19-15)