2017. november 22. Cecília
Miskolc
2°C / 8°C
Két országos bajnoki címet is szereztek a borsodi csapatok a Diákolimpia Ügyességi Országos Döntőjén
minap.hu
|
2017. október 18. 14:26
|
frissítve: 2017. október 19. 19:25
Október 14-15-én, csodás őszi hangulatban rendezték meg Budapesten a Diákolimpia Ügyességi és Váltófutó Csapatbajnokság Országos Döntőjét, ezzel elrajtolt a 2017/2018. tanév döntőinek sorozata. Az esemény azért is volt különleges, mert ez az atlétikai versenyforma két év után idén került vissza a diákolimpiai versenyek közé. Ebben a tanévben várhatóan 270 ezer gyerek versenyez majd összesen a Diákolimpián.

A Diákolimpia Ügyességi és Váltófutó Csapatbajnokságon összesen közel tízezer gyermek versenyzett, közülük került ki az 1136 döntős. Ők a hétvégi eseményen 5 fős iskolai csapatokban mérkőztek meg a „Magyarország diákolimpiai bajnoka” címért a budapesti Ikarus BSE Atlétikai Centrumban.

diakolimpia_diosgyori_gimi.jpg

Diósgyőri lányok a dobogó legtetején

Az esemény szombati napján a III-IV. (felső tagozatos) korcsoport magasugrás, távolugrás, súlylökés, kislabdahajítás és 10x200m váltófutás versenyszámokban mérte össze tudását, míg vasárnap az V-VI. (középiskolás) korcsoport került sorra magasugrás, távolugrás, súlylökés, diszkoszvetés, gerelyhajítás, 4x800m, ill. 4x1500m váltófutás és svédváltó versenyszámokban.

diakolimpia_pollack_diakok.jpg

A rendkívül sikeres Pollackos diákok

Megyénket az általános iskolások versenyén összesen 5 iskola 14 csapattal képviseltette magát, amelyekből kiemelkedik a Pollack Mihály Általános Iskola (Kazincbarcika) 7 csapat részvétellel és a Miskolci Fényi Gyula Jezsuita Gimnázium 4 csapat részvétellel. Középiskolások versenyében 2 iskola képviselte megyénket, a Földes Ferenc Gimnázium (Miskolc) 1 versenyszámban, míg a Diósgyőri Gimnázium 5 versenyszámban is jelent volt.

diakolimpia_jezsu_gimi.jpg

Ezüstérmesek a Jezsus fiúk-lányok

Iskoláink összesen 2 Országos Bajnoki címet zsebelhettek be és további 7 alkalommal állhattak fel a dobogó valamely fokára.

A fantasztikus hangulatú versenyen az alábbi borsodi eredmények születtek született:

III-IV. korcsoport, lányok:

Magasugrás:

2. helyezett: Kazincbarcika, Pollack Mihály Általános Iskola – 1.4000 m

Testnevelő: Tóthné Szepesi Éva

5. helyezett: Fényi Gyula Jezsuita Gimnázium, Miskolc – 1.3125 m

Testnevelő:  Virosztekné Szakál Ildikó

Távolugrás:

6. helyezett: Kazincbarcika, Pollack Mihály Általános Iskola – 4.4800 m

Testnevelő: Tóthné Szepesi Éva, Görcsös Lászlóné

Súlylökés (3 kg):

6. helyezett: Fényi Gyula Jezsuita Gimnázium, Miskolc – 8.6225 m

Testnevelő:  Virosztekné Szakál Ildikó

Kislabdahajítás:

7. helyezett: Bőcsi Általános Iskola és AMI – 42.7275 m

Testnevelő: Dienes Anett

8. helyezett: Ózd, Bolyky Tamás Általános Iskola – 42.6250 m

Testnevelő: Albert Csaba

III-IV. korcsoport, fiúk:

Magasugrás:

1. helyezett: Kazincbarcika, Pollack Mihály Általános Iskola – 1.5750 m

Csapattagok: Géczy Ákos, Urbánszki Antal, Hojdák Gábor, Lakatos Krisztián, Mátyás Dominik

Testnevelő: Béres Csaba

Távolugrás:

3. helyezett: Kazincbarcika, Pollack Mihály Általános Iskola – 5.1175 m

Testnevelő: Oláh Zsoltné

Súlylökés (4 kg):

2. helyezett: Miskolc, Fényi Gyula Jezsuita Gimnázium – 10.5600 m

Testnevelő: Molnár Attila Balázs

4. helyezett: Kazincbarcikai Pollack Mihály Általános Iskola – 10.5175 m

Testnevelő: Barna Imre

5. helyezett: Miskolci Kazinczy Ferenc Magyar-angol Két Tanítási Nyelvű Általános Iskola –10.1100 m

Testnevelő: Kajtor Csaba

Kislabdahajítás:

7. helyezett: Kazincbarcikai Pollack Mihály Általános Iskola – 51.5075 m

Testnevelő: Görcsös Lászlóné

10 x 200 m vegyesváltó (fiú-leány):

2. helyezett: Miskolc, Fényi Gyula Jezsuita Gimnázium – 4:34,71 

Testnevelő: Molnár Attila; Virosztekné Szakál Ildikó

3. helyezett: Kazincbarcikai Pollack Mihály Általános Iskola – 4:36,33

Testnevelő: Tóthné Szepesi Éva; Béres Csaba

V-VI. korcsoport, lányok: 

Távolugrás:

1. helyezett: Miskolc, Diósgyőri Gimnázium – 5.1325

Csapattagok: Bacsa Fanni 2001, Zádeczki Luca, Svercsók Barbara, Papp Dorina, Tigyi Zsuzsanna

Testnevelő: Tigyiné Takács Zsuzsanna

Svédváltó:

3. helyezett: Miskolc, Diósgyőri Gimnázium – 2:23,78

Testnevelő: Tigyiné Takács Zsuzsanna

V-VI. korcsoport, fiúk:

Súlylökés (6 kg):

4. helyezett: Miskolc, Diósgyőri Gimnázium – 12.0450

Testnevelő: Pecsét Tibor

Gerelyhajítás:

4. helyezett: Miskolc, Diósgyőri Gimnázium – 37.9975

Testnevelő: Pecsét Tibor

Svédváltó:

8. helyezett: Miskolc, Diósgyőri Gimnázium – 2:06,44

Testnevelő: Pecsét Tibor

4×1500 m váltófutás:

3. helyezett: Miskolc, Földes Ferenc Gimnázium – 18:06,63

Testnevelő: Túróczy Attila

Nem

Videótár

Új és korszerű külsőt kapott az Éltes Általános Iskola
02:02
Klímaadomány
01:30
Jótékonysági bál karácsonyra
02:27
Sajtos, ludas termelői nap
02:07
Kutyamérgezés
02:42
Tél a Közútnál
02:02
Pénzgyűjtés a GYEK nek
01:33
Felújították a Tündérkert Óvodát
01:48
Fekve nyomó verseny
01:43

Most

Jelenleg nincs adás!