Nemzetközi karate versenyt rendeztek az egyetemi körcsarnokban

2021. október 04. hétfő 10:01
Fotó: magánarchívum

Tizenötödik alkalommal rendezte meg az Avas kupa – Csordás József nemzetközi karate emlékversenyt a Borsod-Abaúj-Zemplén Megyei Karate Szövetség és a Justitia Fuji-Yama SE múlt szombaton, az az Egyetemi Körcsarnokban – közölték a szervezők

Az eseményen 2006. szeptember 24-én csupán 36 évesen elhunyt karate mesterről, Sensei Csordás Józsefről emlékeznek meg.

A meghívásos versenyen három nemzet huszonnégy egyesülete mintegy háromszázhetven nevezéssel több száz karatéka mérte össze tudását öt küzdőtéren. A hatvanhat kategória között utánpótlás és haladó versenyszámok is szerepeltek a kata (formagyakorlat) és kumite (küzdelem) különböző korosztályaiban a hat évesektől a szeniorokig, vagyis a harmincöt év felettiekig. Ezúttal szivacs kumite és shiko dachi versenyszámok is voltak a legkisebbek számára. A hatvanhat trófea és a több száz érem méltó gazdára talált.

A külföldiek közül Nagyváradról, Nagyszalontáról és Kassáról is részt vettek karatékák a versenyen, míg a legnagyobb hazai klubok, az MTK, az UTE, a BVSC, a BHSE, a Budaörs is szerepelt.

A kupán tiszteletét tette Mészáros János, a Magyar Karate Szakszövetség elnöke, a Magyar Olimpiai Bizottság alelnöke. Kiemelt vendég volt a fiatalon elhunyt Csordás József családja is.

Sok éves hagyomány, hogy kiemelésre kerülnek a legeredményesebb női, illetve férfi versenyzők, valamint a legtöbb érmet gyűjtő egyesület. Idén a serleg különdíjakat a lányok esetében Kiss Maja (MTK, 1 arany, 1 ezüst), a fiúknál Graser Gellért (BVSC-Zugló, 2 arany) vehették át.

A legeredményesebb hazai csapat a BVSC-Zugló lett tizenegy arany, öt ezüst és kilenc bronzéremmel, akit a Dynamic és a Bátaszék követett. A legeredményesebb külföldi klub a Shotokan Salonta lett