Város és vármegye kéz a kézben
Elsősorban Miskolcra és annak agglomerációjára nézve fogalmaztak meg előremutató célokat a Vármegyeháza Dísztermében tartott sajtótájékoztatón – történt mindez annak apropóján, hogy a vármegye és a város első embere együttműködési megállapodást írt alá.
A nyilvános eseményen Bánné Gál Boglárka rámutatott: Miskolc nélkülözhetetlen a vármegye életében, miután egy olyan térségszervező szereppel bír, ami nem csupán a közvetlenül mellette fekvő borsodi települések mindennapjaira hat ki.
A Borsod-Abaúj-Zemplén Vármegyei Közgyűlés elnöke emlékeztetett: miután a Településfejlesztési Operatív Program (TOP) Plusz is kiemelten kezeli a vármegyeszékhelyet és az abban élőket, a vármegyébe áramló forrásokat az általa vezetett önkormányzat olyan gazdaságfejlesztő és családbarát intézkedésekbe igyekszik beruházni, melyekből a Miskolc agglomerációjában lakók is profitálnak.
Bánné Gál Boglárka hangsúlyozta: a felek közötti kapcsolat eddiginél is szorosabbra fűzését nagyban megkönnyítette, hogy az idei helyhatósági választások nyomán ősszel olyan városvezetés állt fel, mellyel kiválóan együtt tudnak működni.
Az elsősorban a város és a vármegye vonzóbbá tételére, lakosságának megtartására és idegenforgalmának föllendítésére irányuló megállapodás kapcsán Miskolc polgármestere úgy vélekedett, hogy további közös pontként jelenik meg abban a nemrég általa meghirdetett Bükk Városa Program is.
Tóth-Szántai József szerint a város és a vármegye egységét rögzítő megállapodás a miskolciak számára is fontos üzenettel bír. A városlakóknak intézve megjegyezte: érdemes Borsod-Abaúj-Zemplén attrakcióit felkeresni, ha kikapcsolódni vagy pihenni indulnánk. – Nem kell feltétlenül elhagyni a térséget ahhoz, hogy lélegzetelállító látványosságokra találjunk – állapította meg.
A vármegyei közgyűlés elnöke és a polgármester az ünnepélyes aláírást követően a kölcsönösen remélt szoros, "kézzel fogható" együttműködést szimbolizáló emléktárgyat nyújtott át a másiknak.