Gólgazdag döntetlen a Honvéd ellen

dvtk.eu
2019. május 11. szombat 19:41
Az OTP Bank Liga 32. fordulójában Budapesten, az Új Hidegkuti Nándor Stadionban játszott a DVTK a Honvéd ellen.

Az első félidőben kétgólos előnyre tettek szert a hazaiak, azonban Prosser Dániel szépített még a félidő előtt. A második játékrészben őrült gólpárbaj vette kezdetét, a hazaiak fejesekkel operáltak, diósgyőri oldalon a cseereként beálló, mesterhármast szerző Vernes Richárd volt az ász.

Budapest Honvéd - Diósgyőri VTK 4-4 (2-1)
Budapest, Új Hidegkuti Nándor Stadion, 2393 néző. Játékvezető: Berke Balázs (Szert Balázs, Garai Péter; Takács János, Szilasi Szabolcs).
Honvéd: Gróf - Batik, Kamber, Lovrić - Heffler T., Gazdag, Nagy G., Ben-Hatira, Uzoma  - Danilo, Holender. Vezetőedző: Supla Attila.
DVTK: Antal - Polgár, Brković, Karan, Tamás M. -  Tóth Ba., Márkvárt, Tajti M., Bacsa - Hasani, Prosser. Vezetőedző: Fernando Fernández.

Csere: Tóth Ba. helyett Vernes a 46, Heffler heelyett Mezghrani és Ben-Hatira helyett N'Gog a 65., Tajti M. helyett Mazalović a 66., Uzoma helyett Kukoča 74., Bacsa helyett Mihajlović a 89. percben.
Sárga lap: Gazdag a 10., Karan a 26., Tajti M. a 28., Danilo a 49., Batik a 83., Kukoč a 90., Antal a 90+3. percben.
Gólszerző: Kamber (1-0) a 18., Danilo (2-0) a 40., Prosser (2-1) a 42., Vernes (2-2, 11-esből) a 49., Vernes (2-3) a 61., N'Gog (3-3) a 71., Lovrić (4-3) a 78., Vernes (4-4) a 84. percben.

Kulcspillanatok

18. perc: Távoli hazai szabadrúgás, Holender a védők mögé emelt, ahol a befutó Đorđe Kamber a kapu bal oldalába csúsztatott, 1-0

40. perc: Hazai szöglet balról, Ben-Hatira beadását Danilo  a hosszú oldali kapufánál üresen bólintotta a kapuba, 2-0  Hazai szöglet balról, Ben-Hatira beadását Danilo a hosszú oldali kapufánál üresen bólintotta a kapuba, 2-0

42. perc: Tamás passzával Prosser Dániel lépett be a 16-oson belülre, kivárt, majd éles szögből, balról ballal Gróf fölött a léc alá bombázott, 2-1

49. perc: Diósgyőri oldalszabadrúgás jobbról, az oldalvonal mellől. Vernes beadása után egy hazai kézzel ért hozzá, 11-es a DVTK javára.Vernes Richárd állt a  labda mögé, és higgadtan a kapu jobb oldalába helyezett a balra dőlő Gróf mellett, 2-2

61. perc:  Diósgyőri szabadrúgás a kaputól 22 méterre Bacsa felvágásáért, Vernes Richárd állt a labda mögé, és a jobb fölső sarokba lőtt, Gróf csak beleérni tudott, 2-3

71. perc: Több szélről érkező beadást is sikerült egymás után hatástalanítani, de végleg egyszer sem sikerült felszabadítani. Végül egy bal oldali beívelést fejelt közelről a hálóba David N'Gog, 3-3

78. perc:  Hazai szöglet balról, a beadás után az első lövés még kijött a keresztlécről, azonban pont Lovrić Ivan fejét találta meg, aki közelről a hálóba stukkolt, 4-3

84. perc: Márkvárt ívelt balról keresztbe, a labdát Karan fejelte a kapu elé, ahol az egyedül érkező Vernes Richárd a hálóba lőtt, 4-4