Ugrás a tartalomra

Jól játszottak, mégsem volt elég Győrben

Létrehozva
Sokáig nem tudott mit kezdeni a DVTK játékával a Győri ETO FC csapata, hiszen előzetesen a játékosokat, a támadásokat is elemezték, ám elég volt egy hiba, ami felborította diósgyőriek játékát – mondta a hétvégi DVTK-Győri ETO FC mérkőzést követően Szentes Lázár, a miskolci klub szakmai igazgatója.
Kettős emberhátrányban, kétgólos vereséget szenvedett a DVTK labdarúgócsapata Győrben, hétvégén. Mint azt Szentes Lázár kiemelte, az előzetesen elképzelt játékot egy, majd kétemberes hátrányban már nem lehetett megvalósítani.

– Élcsapat ellen játszottunk. Ha egy emberrel kevesebben vagyunk, akkor a védekezés nem működhet. Nem csak ezzel volt azonban baj, hiszen nem tudtuk megteremteni azt a lehetőséget, hogy a Győr – látva, hogy nem tudja felvenni a játékunk ritmusát –ideges legyen, s hibát kövessen el, amit kihasználhatunk – emelte ki Szentes Lázár, majd hozzátette, a létszámazonos helyzetben sem volt elég hatékony a támadásban a Diósgyőr.

A DVTK játékosai közül először Sekourt állították ki a 42. percben, majd Gohérnak kellett elhagynia a pályát a 80. perben. A piros-fehérek azonban a végsőkig küzdöttek, a második játékrészben is domináltak.

– Minden játékos odatette magát, még a végjáték során is igyekeztünk valamit elérni a rögzített játékhelyzeteinkkel. Kettős létszámhátrányban sem az volt az elsődleges cél, hogy a saját kapunkat megvédjük. Ezért is sajnálatos a második gól, hiszen nem volt olyan sima győzelem ez, mint amilyennek az eredmény alapján látszik – tette hozzá a szakmai igazgató.

Sokak szerint könnyen osztogatta a lapokat a játékvezető, ám mint azt Szentes Lázás hangsúlyozta, először a saját portáján érdemes az embernek körbe nézni, hogy mi az, amit jobban tud teljesíteni a jövőben.

– A saját hibámból, a saját csapatom hibáiból igyekszem okulni, s abból építkezni. Arra kell koncentrálni, ami következik. Kiállított, sérült játékosaink vannak, de a következő mérkőzést sem adjuk fel. Megteszünk mindent azért, hogy az előttünk álló meccsen sikeresek legyünk – mondta Szentes Lázár.

Ugyan az 54. percben Sterstik, a 88-ban pedig Ahjupera talált a diósgyőri kapuba, ám a szakmai igazgató pozitívnak értékeli a tényt, hogy, mint mondta: focicsapatnak nézett ki a DVTK.

– Úgy néztünk ki, mint egy olyan csapat, aki tudja, mit akar játszani. A védekezés sikeres volt, a támadó játék nehezebb feladat. A védekezést könnyebb modellezni, hiszen ismerni kell hozzá az ellenfelet, a saját csapatot, a támadó játékhoz viszont több dolog kell – emelte ki Szentes Lázár, aki egykor csatárként szerzett gólokat.

Szombaton, hazai pályán, a Loki ellen, lép pályára a DVTK. A mérkőzéssel kapcsolatban a szakmai igazgató kiemelte, az itthoni közeg mindig jót tesz a csapat játékának. Szentes Lázár határozott, erős, támadó DVTK-játékot ígért, a hazai közönség pedig megadhatja azt a pluszt, ami segíti a csapatot, hogy a pontok itthon maradjanak.

minap.hu