Simon Gábor, az MSZP miskolci elnöke a párt szerdai sajtótájékoztatóján kiemelte, „különböző szervezetek importtüntetőket” hoztak buszokkal Miskolcra az ország minden tájáról, azonban szerintük kiderült, hogy „ebből nem kérnek a helyiek”.
– Semmi pozitív nem történik Miskolcon, például a Fészekrakó-ügyben, a városvezetés alkalmatlan pótcselekvéseket tesz, a tüntetés napján azt jelentették be, hogy hány alkalommal ellenőrizték a lakcímkártyákat – utalt az egy héttel ezelőtti, avasi átfogó ellenőrzés eredményeinek ismertetésére Simon Gábor.
Az elnök szerint a miskolciak bölcsebbek a „masírozgatásnál”, így csak néhányan csatlakoztak a Magyar Élet Menetéhez; a szocialisták továbbra is azt vallják, nem felvonulásokra, hanem valódi megoldásokra van szükség.
Varga László, az MSZP miskolci ügyvezető elnöke a hétfői parlamenti ülésen benyújtott előterjesztésüket emelte ki. Mint mondta, várják a Fidesz módosító javaslatait, partnerek lesznek ez ügyben a kormánypárttal. A politikus elmondta, pozitív fogadtatásra talált az emberek körében javaslatuk, melynek támogatásáért keddtől aláírásokat is gyűjtenek.
S. P.