Ugrás a tartalomra

Megyei döntők Miskolcon

Létrehozva
Fiúk és leányok egyaránt pályára lépnek Miskolcon március 18-án, illetve 19-én. Itt rendezik meg ugyanis a kosárlabda diákolimpia IV korcsoportos leány, és fiú megyei bajnokság küzdelmeit.
A versenyen eldől a megyei bajnoki cím sorsa, de a szervezők a kosárlabda sportág népszerűsítését is zászlójukra tűzték. A vetélkedést a Borsod-Abaúj-Zemplén Megyei Diáksport Tanács, a Borsod-Abaúj-Zemplén Megyei Kosárlabda Szövetség és a Fráter György Katolikus Gimnázium közösen rendezi. A sort a leányok kezdik, akik hétfőn délelőtt 10 órától Miskolcon, a Fráter György Katolikus Gimnázium tornacsarnokában vetélkednek egymással. A versenybíróság elnöke Pázsitka Ferenc lesz.

A tornán a következő csapatok vesznek részt: Miskolc Vörösmarty Mihály Katolikus Általános Iskola, Miskolc Fráter György Katolikus Gimnázium, Sajóvámos Arany János Általános Iskola, valamint a Sátoraljaújhely magyar-szlovák Általános Iskola – Miskolc Szilágyi Dezső Általános Iskola győztese.

A szervezők irányított sorsolás keresztjátékkal rendezik meg a tornát, majd a vesztesek a III helyért, a győztesek az I helyért mérkőznek. A III és IV negyedben 20 pont feletti különbség esetén futóórával történik az időmérés, 40 pont fölötti különbség esetén a mérkőzés befejeződik. Az igazolásokat a verseny színhelyén, negyed tíztől ellenőrzik. Ehhez szükséges a diákigazolvány, Internetes nevezési lap orvosi igazolással és igazgatói aláírással.

*

A IV korcsoportos fiúk is Miskolcon találkoznak egymással, csak ők a Fényi Gyula Jezsuita Gimnázium és Kollégium tornacsarnokában csatáznak egymással. Küzdelmükre kedden kerül sor. A résztvevő együttesek: a megyei elődöntő győztese, Miskolc Fényi Gyula Jezsuita Gimnázium és Kollégium, Tiszaújváros ÁIAMPSZSZI, Sárospatak Árpád Vezér Gimnázium. Itt az igazolásokat 11 órától ellenőrzik, a mérkőzéseket pedig 12 órától rendezik meg. A technikai értekezletet a verseny helyszínén, 11.35 órától rendezik meg. Az 1-3 helyezett érem, az 1-4 helyezett oklevéldíjazásban részesül.

D.L.