Ugrás a tartalomra

Módosult útvonalak

Létrehozva
Az MVK Zrt. tájékoztatása szerint június 20-án 21–22 óra között a belvárosban utcai futóverseny, 21.30–22 óra között pedig egyetemi „szalamander” felvonulást rendeznek, emiatt az alább felsorolt útvonalmódosításokra kell számítani.
A 12-es autóbuszjáratok a Szentpéteri kapu felől közlekedve a Szeles utcát követően jobbra fordulnak a Madarász Viktor utcára, majd onnan balra a Szentpáli utcára, tovább haladnak a Corvin utcán a népkerti körforgalomig, ahonnan visszafordulnak, és a Corvin utcát követően eredeti útvonalukon közlekednek tovább.
Megállóhelyei a Szentpéteri kaputól az Álmos utcáig változatlanok, azt követően a Szeles utcán az 1-es autóbuszok megállóhelyén, azután a Centrumnál, majd pedig a 38-as járatok Vörösmarty utcai megállóhelyén állnak meg.
A 14-es és 14H-s autóbuszjáratok a Szentpéteri kapu felől közlekedve a Szeles utcát követően jobbra fordulnak a Madarász Viktor utcára, majd onnan balra a Szentpáli utcára, tovább haladnak a Corvin utcán a Népkerti körforgalomig, azután a Görgey utcát követően útvonaluk változatlan.
A Szentpéteri kapu irányában a Görgey utcát követően a járatok a Corvin utcán, a Szentpáli utcán, majd a Szeles utcán folytatják útjukat, a Szentpéteri kaputól útvonaluk változatlan.
Ez azt jelenti, hogy megállóhelyeik a Szentpéteri kaputól az Álmos utcáig változatlanok, azt követően a Szeles utcán az 1-es autóbuszok megállóhelyén, azután a Centrumnál, majd pedig a 38-as járatok Vörösmarty utcai megállóhelyén állnak meg.
A Szentpéteri kapu felé haladva megállóhelyeik a Népkertig változatlanok, azt követően a Vörösmarty utcán, a Centrumnál, majd a Szeles utcán állnak meg, tovább megállóhelyeik változatlanok.
A 22-es, 35-ös és 44-es viszonylatok útvonala a Centrum felé haladva nem változik, a Centrumtól azonban egyenesen haladnak tovább a Szentpáli utcán, majd jobbra fordulnak a Szeles utcára, szintén jobbra az Ady Endre utcára, ugyancsak jobbra a Madarász Viktor utcára, azt követően balra a Szentpáli utcára, majd a Corvin utcán folytatva útjukat a Görgey A. utcát követően útvonaluk változatlan.
A Centrum felől haladva tehát megállnak a 2-es viszonylat Centrum megállóhelyén, a 38-as járatok Vörösmarty utcai megállóhelyén, a Népkertnél, a továbbiakban pedig a megszokott megállóhelyeken.
Fenti időszakban az 1-es és 2-es villamos viszonylaton, és az 1, 1A, 21, 33, 11, 34-es autóbusz viszonylatokon pár perces forgalommegállításra lehet számítani az érintett útvonalakon.