Ugrás a tartalomra

Operakeringő a Színészmúzeumban

Létrehozva
Operakeringő címmel nyílik kiállítás Juhász Katalin díszlet-jelmeztervező terveiből a miskolci Színháztörténeti és Színészmúzeumban május 6-án. A tárlatot Seres Ildikó színművész nyitja meg. A Miskolci Nemzeti Színház tervezőjének munkásságában kiemelt helyet foglal el a zenés színház: jelen volt a miskolci operajátszás kezdeteinél.
Juhász Katalin pályáján fontosak események és kihívások voltak a debreceni, pécsi, szegedi, szolnoki színház zenés bemutatói is. Legutóbbi munkái közül kiemelkedik az Állami Operaházban a Pomádé király új ruhája bemutatója.
Mostani kiállításán operaterveiből válogat: a ½Bartók + Bécs½ nemzetközi operafesztiválhoz kötődve az olasz ,,operaslágerek" mellett a tárlaton bemutatja Mozart és Richard Strauss műveihez készített terveit is. A gyerekek pedig megismerkedhetnek a magyar zenés színpad két alakjával, Pomádé királlyal és Háry Jánossal is.