Ugrás a tartalomra

Újévi indie őrület az Ifiházban!

Létrehozva
Utoljára a tavalyi Rocktoberfesten tűnt fel, azonban január 15-én este fél 8-tól a Jacked és Tesco disco társaságában az Ifjúsági és Szabadidő Házban újra koncertezik a ’90-es években alakult és azóta rengeteg kalandot átélt indie-rock zenekar, a Heaven Street Seven.
Az angol és magyar nyelven zenélő csapatnak 2000-ben jelent meg az első teljes egészében magyar nyelvű lemezanyaga Cukor címmel. A HS7 innentől számít elismert zenekarnak a műfajban sikeres klubkoncertekkel és fesztivál fellépésekkel kiegészítve.
Ezután következett a szakmai elismerések és lemezkészítések időszaka. 2002-ben elkészült a kisfilmek a nagyvilágból, olyan nagy slágerrel, mint a Dél-Amerika. 2005 tavaszán az év rock albumának választják, a Szállj ki és gyalogolj korongot. 2006 januárban a franciaországi Cannes-ban átveszi az EU, a MIDEM és az MTV Europe közös díjának, a Border Breakers Award-nak European Breakthrough Award nevű különdíját.
Május elején boltokba kerül a zenekar új lemezanyaga, a Tudom, hogy szeretsz titokban.

A zenekar az album címadó dalát - idehaza szokatlan módon - virtuális kislemezként, egy ingyenes letöltős oldalon "jelenteti meg". 2007-ben fergeteges akusztikus koncertet adnak a MÜPÁ-ban, Presser Gáborral, a Varga Ferenc vonósnégyessel ahol nagy slágereiket új „köntösbe” bújtatták. Április közepétől a HS7 a legendás ausztrál Church társaságában sikeres, 10 országot érintő, 15 állomásos turnén vesz részt Bécstől Londonig.
Majd másfél év műhelymunka, próbatermi előkészítés és körülbelül két hónapnyi stúdiózás után, 2008. novemberében került a boltokba a Heaven Street Seven nyolcadik albuma, a Jazz, amelynek kislemezdala, a Szia sokáig szerepelt az MR2 slágerlistájának első10 helyezettje között. Az új hangzásokat tartalmazó albumot 2009-ben az év alternatív albuma kategóriában Fonogram-díjra is jelölték.
A koncertre jegyek elővételben korlátozott számban kaphatók.
Részletes információ: 46/411-747.
A koncert napján MISKOLC kártyát elfogadnak.