Ugrás a tartalomra

Új játék a Pitypang Óvodában

Létrehozva
Új játékkal gazdagodott a martinkertvárosi Pitypang Óvoda. Az intézménybe járó 150 gyermek örömmel fogadta a készségfejlesztő játszóeszközt, melyet Orosz Lajos, a terület önkormányzati képviselője és Fedor Vilmos alpolgármester közösen adományozott az óvodának.
A vár, melyet az óvodások azonnal birtokba is vettek több funkcióval is rendelkezik, hiszen lehet rajta csúszdázni, kötelet mászni, és ami talán a legfontosabb: az Európai Uniós elvárásoknak is megfelel.
Az óvodavezető szerint nagy szükség volt az új játékra, hiszen a régebbi fajátékok ugyan még biztonságosak, egy kicsit azonban már megkoptak, és nem rendelkeznek ütésálló burkolattal.

martink_ovoda.jpg

Smizsánszkyné Marján Ida a Pitypang Óvoda vezetője elmondta, a gyerekek nagyon kedvelik a mozgásfejlesztő tevékenységeket, nagyon szívesen játszanak a játékeszközön. Fontos, hogy ütésálló burkolattal van ellátva a játék alsó része, ahol gyerekek számára rugalmas kavicságy áll rendelkezésre a mozgásigény kielégítésére.
A készségfejlesztő játékot Fedor Vilmos alpolgármester és Orosz Lajos, a terület önkormányzati képviselő közösen adományozta az intézménynek.

martink_ovoda3.jpg

Orosz Lajos, önkormányzati képviselő a helyszínen elmondta, a szerkezet 4-4,5 millió forintba került szereléssel együtt és a lényeg, hogy bővíthető, szeretnénk az évek folyamán olyan elemeket venni, ami egy óvodáskorú gyermek tanulását, szórakozását kielégíti.
Az átadási ünnepségen a játszóeszköz mellett három ilyen, víztisztító berendezést is kapott az intézmény a terület önkormányzati képviselőjétől.