Ugrás a tartalomra

Az újságírók 3–1-es DVTK-sikert várnak!

Létrehozva
Egybeesik a drukkerek és a sportos újságírók véleménye: a vasárnap délutáni Diósgyőr – Kecskemét mérkőzést a hazaiak nyerik, nem is akárhogyan, a legjellemzőbb sajtós tipp szerint 3–1-re!
Az természetes, hogy a Zalaegerszeg legázolása és a bravúros ferencvárosi pontszerzés után megnőtt a hazai szurkolók étvágya, de milyen mérkőzésre számítanak a sportos újságírók, illetve milyen végeredményre tippelnek?

– Én nem szurkolhatok, pláne nem, ha a Kossuth Rádiónak dolgozok – tisztázta már az elején Brézai Zoltán rádióriporer. – Az időpontok miatt most nem lesz élő közvetítés a mérkőzésről, de természetesen készül összefoglaló. Úgy látom ez a Kecskemét idegenben nem olyan acélos. Lásd Pakson kikaptak, az EL selejtezőben se tudtak gólt lőni idegenben… A Diósgyőrt a hazai publikum belehajtja a győzelembe, véleményem szerint begyűjtik a három pontot. Az Üllői úton 10 emberrel egyenlítettek, 9-el is pontot hoztak, ami azt jelzi mentálisan erősek és ez fog dönteni. A tippem: 2–1 vagy 1–0.

– Egyértelmű, hogy ott leszek a meccsen! Kint voltam a Zalaegerszeg ellen és az Üllői úton is. Amikor Budapesten dolgoztam, akkor is, amikor tehettem, hazajöttem Diósgyőrbe, vagy az idegenbeli meccsekre is kimentem Budapesten. Nem titkolom, hogy Diósgyőr-szurkoló vagyok – árulta el Varga Zoltán, a NAV vám- és pénzügyőrség regionális szóvivője, az RTL Klub korábbi tudósítója. – Szerintem nehezebb lesz, mint az Üllői úton, mivel Gallardo nem játszhat, de bízok a győzelemben. A Fradi ellen nem voltak hatékonyak a diósgyőri támadások, remélem, most olyan lesz, mint amit a Zete ellen produkáltak. Jó lenne a 3–1-es győzelem.

– Megítélésem szerint a DVTK vehemensen ráront majd az ellenfelére. A lelkes szurkolóitól támogatott Diósgyőr felveszi a ritmust és magabiztos győzelmet arat hazai pályán. Számszerűsítve, 3–1-es hazai győzelemre tippelek – vélekedett Doros László, a Nemzeti Sport megyei vezető tudósítója, a MiNap külső munkatársa.

– Azt nem tudom, milyen lesz a találkozó, majd kiderül. Mindenesetre küzdelmes és nem fölényes mérkőzésre számítok, ugyanis amit a papírforma ígér, az nem szokott bejönni. Meg kell szenvedni érte, hogy meglegyen a hazai győzelem. A tippem: 3–1-re nyer a Diósgyőr – mondta Kolodzey Tamás, az Észak-Magyarország sportújságírója.

Végül, de nem utolsósorban egy budapesti sportújságírót is megkerestünk, aki jól ismeri a csapatokat, rendszeresen megfordul a diósgyőri stadionban is. – Hazai győzelmet várok a vasárnap délutáni kelet-magyarországi mérkőzéstől. Egységes, nagyon lelkes csapat a Diósgyőr, ráadásul Luque személyében van egy nagyon jó játékosuk, az Üllői úton is pontot érő gólt szerzett. A szép számú, lelkes közönség belehajtja őket a győzelembe. Ha számszerűsíteni kell, akkor 3–1-re győz a Diósgyőr – tippelt Vajda György, a Nemzeti Sport labdarúgás szakújságírója.
Cs. L.