
– A munkák szükségességét a környék lakói jelezték, akik ezen a lépcsősoron szokták megközelíteni a 38-as busz megállóját – mondta Eperjesi Erika, a 8.-as számú választókerület önkormányzati képviselője. Ezt követően a képviselő helyszíni bejárást tartott a Városüzemeltetési Osztály munkatársaival, akik a lépcsősor felújítását és korlátok kihelyezését javasolták.– A munkák július 28-án kezdődtek a korlátok kihelyezésével, de a lépcsőfokok javítása is megkezdődött ekkor. A munkák – az időjárás függvényében – néhány nap alatt elkészülnek majd és mintegy négyszázezer forintba kerülnek, melyet saját képviselői alapomból finanszírozok – mondta Eperjesi Erika.

Nem ez az első felújítási munka a 8-as választókörzetben. Megújult már idén a Rákóczi utcát és a Papszert összekötő lépcsősor – ez utóbbi a lapunkhoz érkezett lakossági kérésnek eleget téve – , de felújították a Semmelweis utcai járda, az Aulich 1. szám melletti garázsokhoz vezető balesetveszélyes lépcsősort is. Mindezen túl zárható kukatárolókat alakítottak ki a Park utcán a társasházak között, és a képviselő közbenjárásával valósult meg a Balogh Ádám utca egyirányúsítása májusban.
A lakók, főként a gyermekek védelmében fekvőrendőröket alakítottak ki a Semmelweis, a Sibrik Miklós és a balogh Ádám utcákon, és a napokban a forgalomlassító építését a Bezerédi utcában is.Eperjesi Erika elmondta azt is, hogy novemberre készülhet el a Szabadságharc utcai buszmegálló közötti park közvilágítása, melyre félmillió forintot különített el képviselői alapjából, illetve Molnár Péter önkormányzati képviselővel közösen felújítják a Melinda utca 12. és 42. számok előtti játszótereket. Ezek a munkák a következő hónapokban érhetnek majd véget.
Tajthy Ákos
Fotó: Juhász Ákos