Ugrás a tartalomra

Zöld Nyíl: év végéig terelt pótló, jövőre villamos jár éjjel

Létrehozva
Elkerülik a sétálóutcát augusztus 1-jétől az éjszakai villamospótló jártatok. Az útvonalváltozás ideiglenes és egyúttal a jövőt is előrevetíti: az MVK tervei szerint ugyanis a projekt vége után éjjel is villamosok járnak majd.
Mint arról a napokban többször is beszámoltunk a sétálóutcai szakasz kikerülésével jár augusztus 1-je óta az éjszakai villamospótló. Az újítás miatt a megállók is változnak: a Szinvapark helyett 2-es járat Centrum megállóhelyén, a Villanyrendőr helyett a 21-es járat Szemere u. megállóhelyén, míg a Városház tér helyett a 21-es járat Erzsébet tér megállóhelyén kereshetik majd a későn hazatérők a buszokat.

Braun Csaba, az MVK Zrt. marketingosztály-vezetője szerint a projektben az a terv, hogy a közeli jövőben az éjszakai járatok is villamosok lesznek és kizárólag rendkívüli helyzetben – forgalmi zavar esetén fog busz járni a belvárosi speciális burkolaton.
– Ez így ebben a formában olyan ritka többletterhelést jelent, a pályaszerkezet számára, amelyet el kell bírnia, erre tervezték, és a kivitelező a garanciákat is erre adta meg – hangsúlyozta Braun Csaba. A szakember szerint az eredeti elképzelés az volt, hogy az építés időszakában, ameddig az új teljes villamospálya el nem készül, éjszakai időszakban villamospótló autóbuszokat is a belvárosban közlekedtetik – ez így is történt egészen július 31-ig –, hogy a késői órákban a városban végigutazóknak megkönnyítsék a dolgát, ne kelljen átszállniuk egyik járműről a másik járműre.
– Az elmúlt hetek tapasztalatai alapján, azonban a kivitelezői garancia megőrzése, egyben a belvárosi pályatest fokozott védelme – érdekében úgy döntöttünk, hogy a rendszeres terheléstől a pályát megóvjuk, ezért év végéig az éjszakai villamospótló autóbuszokat a belvárosi szakaszról eltereljük és más útvonalra visszük – mondta az osztályvezető. Hozzátette: amint az új villamospálya teljes egészében elkészül Felső-Majláthig, az ideiglenes terelések megszűnnek, és a fent leírt eredeti elképzelés szerinti éjszakai villamosközlekedés indul be.    A mostani, ideiglenes változásról a sajtón és a cég, valamint a Zöld Nyíl weblapjain túl, az eredeti villamos megállóhelyeken információs táblákkal informálják, és az első héten az MVK egyenruhás munkatársai személyesen is segítik az utasok eligazodását. Tajthy Á.