Ugrás a tartalomra

Jubilál az MVSC

Létrehozva
Minden klub életében mérföldkő, ha születésnaphoz érkezik. Különösen, ha a századik felé közeledik! Nos, a Miskolci Vasutas Sport Club éppen az idén lesz 100 esztendős. Az egyesület vezetése, régi sportolói természetesen méltó módon szeretnék megünnepelni a jeles jubileumot.
Az előkészületekről, a tervekről szerdán sajtótájékoztatón számoltak be. Illyés Miklós elnök röviden csak annyit mondott, hogy sok régi játékos kereste meg az év első felében és érdeklődött, hogyan, mivel készülnek a születésnapra? Ezt követően életre hívták az MVSC Centenáriumi Társaságot, amelynek vezetője Temesvári Miklós, az egykori kiváló labdarúgó, későbbi edző lett.
A társaság tulajdonképpen egy laza szerveződés, tagjai pedig azon dolgoznak, hogy mit tudnak tenni, segíteni a klub érdekében. Mindezt már Hajdu Imre szóvivő mondta, aki azt is hozzátette: tudják, hogy romos a száz esztendős vár, hiszen jószerével csak két nagy bástyája maradt meg épségben (a judósok és a női röplabdások), de a nehéz helyzetet is túl akarják élni, jelen szeretnének maradni a borsodi megyeszékhely sportéletében. Az összejövetelt egyébként neves, régi sportolók (Dobó Zoltán, Filetóth László, Marosi József, Temesvári Miklós, Tóth Lajos, Veréb György) is megtisztelték jelenlétükkel, de ott volt a nagypályás női kézilabda bajnokcsapat több tagja is.
Elhangzott, hogy az 1958-59-es idényben a klubnak öt élvonalbeli szakosztálya volt! De nem csak róluk, hanem sok másról is szól majd az MVSC képeskönyve, amelyet a jubileum kapcsán akarnak megjelentetni. Napvilágot lát majd egy másik kiadvány is, ez a Jegenyék a Kubikban címet viseli, és a labdarúgó csapat NB I-es szereplését dolgozza fel.

mvsc3.jpg
– Emlékezetes rendezvényt akarunk tető alá hozni – mondta Hajdu Imre. – Azt tervezzük, hogy december 9-én, a Generali Arénában összehozunk egy judobemutatót, és külön labdarúgó-, illetve röplabdatornával emlékezünk az elmúlt száz esztendőre. Természetesen a klub vezetése annak is örülne, ha a szakosztályok akár önállóan is szerveznének különböző eseményeket.
Javaslatként hangzott el, hogy a Csokonai utcai sporttelepet elnevezhetnének Károlyi Józsefről, a legendás kapusról, aki később hosszú éveken át elnöke is volt az egyesületnek. Tervezik relikviák gyűjtését, a kiállításnak a Vörösmarty Művelődési Ház adna otthont. Az összejövetel résztvevői nyomatékosították, hogy remélik, figyelemfelkeltésük eredménnyel jár, és sikerül méltó keretek között megünnepelni a száz éves klubot.
Doros László