Ugrás a tartalomra

Amerikát leminősítették, Moszkva azonban nyugodt

Létrehozva
Moszkva teljes nyugalommal vette tudomásul, hogy a Standard and Poor,s leminősítette az Egyesült Államok adósbesorolását, és negatívnak ítélte a kilátásait.
Szergej Sztorcsak pénzügyminiszter-helyettes bejelentette, hogy Oroszország emiatt nem kívánja felülvizsgálni a dollárban lévő devizatartalékait - írták a hétfői orosz lapok.

A Moszkovszkij Komszomolec című lapnak Ruszlan Grinberg, az Orosz Tudományos Akadémia gazdasági intézetének igazgatója kijelentette: ennek semmiféle hatása sincs Oroszországra. Ránk csak az olaj ára hathat, arra pedig aligha van befolyással az Egyesült Államok hitelminősítése - mondta. A Nyezaviszimaja Gazeta című lap szerint viszont a hivatalos Moszkva ugyan azt a látszatot kelti, hogy nem történt semmi különös, de tartalékaiból már vesztett a dollár gyengülése miatt.  És következik a kőolaj világpiacára mért csapás, amelyen zuhanhatnak az árak a gazdasági viharok miatt - írja a lap.

MTI