Ugrás a tartalomra

„Jó referencia az Eb”

Létrehozva
Horvát győzelemmel és a díjátadással ért véget vasárnap a Miskolcon rendezett PannErgy U18-as, B-divíziós Női Kosárlabda Európa-bajnokság a Generali Arénában. Zsiga Marcell, Miskolc sportért felelős alpolgármestere szerint nagyszerűen sikerült a rendezés, a két hét alatt sikerült maximálisan kiszolgálni a városunkba látogató közel félezer vendéget.
– Legszívesebben csillagos ötöst adnék a rendezésre, de az értékelést majd a FIBA-tól, a Nemzetközi Kosárlabda Szövetségtől fogjuk megkapni. Egyelőre jó véleménnyel vannak a szervezőmunkáról, örömmel látták, hogy a csapatok megfelelően ki vannak szolgálva, jól szervezte meg a Miskolc Városi Közlekedési Zrt. az együttesek szállítását, nagyszerű szabadidőprogramokban volt részük a csapatoknak – gondolok itt a barlangfürdő-látogatásra, szabadtéri koncertekre. Mind a FIBA képviselői, mind a csapatvezetők elégedettek, ez a legfontosabb.

kosareb_megnyito_110803_rp.jpg

– Milyen visszajelzések érkeztek Önhöz?
– A szállás, a logisztika, az ellátás átlagon felüli volt, Olafur Rafnssontól – a FIBA Europe (Nemzetközi Kosárlabda Szövetség Európa), egyben az Izlandi Olimpiai Bizottság elnöke –nagy dicséreteket kaptunk. Szlovákiában vagy Finnországban rendeztek korábban olyan kontinensviadalt, ahol panaszkodtak az élelem minőségére. Az elöljárók üdvözölték a honi ételek minőségét, a magyarok, miskolciak vendégszeretetét. Az is örömteli volt számukra, hogy a nem hazai érdekeltségű mérkőzésekre is kilátogattak több százan – ez jelzi, hogy városunkban van igény a sportra. A nemzetközi szövetséget abban is meg szeretnénk győzni, hogy ezeket a körítéseket tudjuk garantálni: ha újra lehetőséget kapunk, élni fogunk a bizalommal, és a város, a kereskedők is jól járnak, a jó hírnevünket pedig elviszik szerte Európában.

– Milyen előnyökkel jár a városnak a rendezés?
– A vendéglátásban óriási forgalomnövekedést generált a miskolci Eb, hiszen több szállodában voltak angol, lett, norvég, osztrák, német, svájci szurkolók, nemzetenként 15-20 vendég. A bevásárló központokban számos üzletvezető számolhat be arról, hogy – például –, ha a norvég csapat „beszabadult” egy sportboltba, akkor gyakorlatilag kifosztották a készletet, szatyorszámra vitték haza a felszereléseket, máshonnan a parfümöket, ruházati kiegészítőket. Az üzletek forgalmában, bevételében érezhető volt, hogy itt világversenyt rendeznek. Nem utolsó sorban esélyt kaphatunk arra, hogy a következő években is hasonló rendezvényre pályázhasson a város. A legjobb referencia, hogy elégedetten távoznak a városból a résztvevők.

kosarlabda_eb_erkezes_110802_rp_3.jpg

– Számszerűsíthetők a bevételi, illetve a kiadási oldalon jelentkező összegek?
– A városnak 2,5 millió forintjába került a rendezés, míg a bevételi oldalon 60 millió forintot könyvelhetünk el. Külön extra hozamot jelent például a szállodák bérlése, vagy a már említett bevásárló körutak.

– Vannak már tervek arra nézve, hogy milyen sportesemény lehet a következő, miskolci rendezésű a sorban?
– Jövőre ugyanennek a korosztálynak ismét megpályáznánk a kosárlabda Eb-rendezését, de akár nemet is válthatunk. Október környékén kell beadni a pályázatokat, decemberben döntenek a helyszínről, tehát ez még a jövő zenéje, van idő gondolkozni.

minap.hu