Ugrás a tartalomra

Miskolc Plaza: ki is ürítették, meg nem is

Létrehozva
Bombariadó miatt ürítették ki csütörtökön fél hat tájban a Miskolc Plazát. A kiürítés megkezdése közben kiderült, hogy a riasztás hamis volt. Az elkövetőt a rendőrök rövid időn belül elfogták.

Gaskó Bertalan,
a Borsod-Abaúj-Zemplén Megyei Rendőr-főkapitányság Kommunikációs Irodájának munkatársa elmondta, késő délután telefonált a lelkisegély-szolgálatnak egy ismeretlen, aki azt állította, hogy bombát helyeztek el a Miskolc Plazában. Ezt követően értesítették a rendőrséget és a bevásárlóközpontot.

plaza-riado-110826ml5.jpg

A bevásárlóközpont kiürítését fél hatkor kezdték meg, a helyszínre érkező rendőrök ám az épület átvizsgálására sor sem kerülhetett, mert még a kiürítés közben elfogták a fenyegetőzőt, egy 16 éves fiatalt. A tinédzser kihallgatását megkezdték, a plázába pedig mindenki visszatérhetett.

Gaskó Bertalan elmondta azt is, hogy ezúttal a rendőrség bravúros gyorsasággal, mintegy harminc perc alatt kerítette kézre az elkövetőt, ez hasonló esetekben ritkaságnak számít. Hozzátette: közveszéllyel fenyegetés esetén az elkövető a büntetőjogi felelősségen túl, a rendőrség kiszállási költségeit, és esetlegesen az üzletek elmaradt forgalmát is köteles megtéríteni. A fiatal kihallgatását követően a rendőrség eljárást indított ellene.

T.Á.
Fotó: M.L.