Ugrás a tartalomra

A Fed-elnök beszédét követően zuhan a frank

Létrehozva
Bár sokan várták, az amerikai jegybank, a Fed elnöke nem jelzett előre újabb lépéseket az amerikai gazdaság rendbetételére. A beszédet követően erősödni kezdett a dollár és a frank is, azonban az alpesi deviza árfolyama ezután óriási esésnek indult - adta hírül a privátbankár.hu.
A jegybankárok hagyományos éves Jackson Hole-i konferenciáján Ben Bernanke nem mondott semmi bíztatót az amerikai gazdaság helyzetével kapcsolatban és nem jelentett be újabb monetáris intézkedéseket sem. A jegybankelnök csupán annyit mondott, lassabb a növekedés, mint várták.

Elmondta, hogy bár az elmúlt 4 évben számtalan nehézségekkel kellett megküzdenie az országnak, a növekedés fundamentumai változatlanok. Hozzátette, hogy a döntéshozók legfőbb feladata továbbra is a gazdaság élénkítése, azonban azt látni kell, hogy időbe telik még, hogy elérjék a megfelelő foglalkoztatottsági és növekedéi szintet.

A Fed elnöke szerint az amerikai infláció 2 százalékon, vagy kevéssel alatta állhat meg, miután csökkent az olaj- és nyersanyagárak emelkedése okozta nyomás.

Bernanke beszédét követően a dollár és a frank is erősödésnek indult, majd az alpesi ország devizájának árfolyama hirtelen zuhanásnak indult, jelenleg 233 forint körül mozog a frank jegyzése.