Ugrás a tartalomra

Ülésezett az Idősügyi Tanács

Létrehozva
Az Idősügyi Tanács az önkormányzat kötelező, illetve önként vállalt idősügyi feladatait segítő, civil szervezetként 7 éve működik Miskolcon. A szervezetről, az együttműködés lehetőségeiről, a tanács feladatairól és legitimizálásáról váltottak szót az önkormányzat osztályvezetői és vendégeik pénteki soros ülésükön, a Gesztenyéskerti Idősek Otthonában.
Felelősséget vállalva a városban élő közel 34 ezer időskorú lakosért. Mint Emődiné Csapó Barbara, az Idősügyi Tanács titkára elmondta, a város vezetése számára nagyon fontos a Miskolcon élő nyugdíjasok sorsa, ezért is sürgették a tanács újjáalakulását. Az újra felálló tanács tagjai Zsiga Marcell alpolgármestertől, az Idősügyi Tanács elnökétől október 1-jén, az Idősek Világnapján vehették át megbízólevelüket.

idosugyi_tanacs_111209_ja_1.jpg

– Továbbra is a tanács feladata a még tenni tudó és akaró idősek bekapcsolása a város életébe, együttműködve a helyi nyugdíjasklubokkal. Erről természetesen tájékoztatjuk a polgármestert, és a döntéshozatalban segítjük a munkáját – foglalta össze az Idősügyi Tanács szerepét a titkár.

A tanács feladatai, működési rendje, eddigi tevékenysége és nyugdíjas szervezetek pályázati lehetőségei mellett szó esett a tanács legitimációjáról, a törvényi hátteréről is. Ezzel kapcsolatban Emődiné Csapó Barbara elmondta, az előző és a mostani Idősügyi Tanács sem rendelkezett közgyűlési felhatalmazással, városvezetési akarat állt felállítása és működése mögötte.
– Úgy gondolom, hogy az eredményes működéshez nem feltétlenül szükséges a közgyűlési döntés, de nem tartom kizártnak, hogy a közgyűlés is meg fogja erősíteni a működésünket – mondta a titkár.

idosugyi_tanacs_111209_ja_3.jpg

Az ülésen elhangzott, az Idősügyi Tanács igyekszik kulturális programok szervezésével is szebbé és tartalmasabbá tenni a szépkorúak mindennapjait. Következő, karácsonyi betlehemes programjukra már elküldték a nyugdíjas kluboknak a meghívókat. A december 14-ei programon diákok adnak műsort az ITC Székházban a várhatóan 400-450 nyugdíjas legnagyobb örömére. A programra szeretettel vár mindenkit az Idősügyi Tanács.

Kujan I.
Fotó: Juhász Á.