Ugrás a tartalomra

Nem indulnak a lengyel ligában

Létrehozva
A Lengyel Salakmotor Liga december elején közzétett, 2012-es nevezési listáján nem olvashattuk a Miskolc Speedway nevét. Jacsó Tibort, a Miskolc Speedway elnökét kérdeztük az okokról.
– A 2011-es szezonban nagy erőfeszítéseket tettünk, hogy indulhassunk a lengyel ligasorozatban, de nem kaptuk meg a versenyzőktől sem a bizalmat, hogy ez működjön. Volt egy csonka évünk, melyen három versenyt rendeztünk: a Sziráczki-emlékversenyt, egy magyar bajnoki viadalt és egy Európa-bajnoki elődöntőt. 2012-ben nem indulunk a lengyel ligában. Lengyelországban is sok csapat anyagi problémákkal küzd, nagy tartozásokat halmoztak fel a klubok, átláthatatlan még a széria. Van felkérésünk a szövetség részéről, de nem élünk ezzel a lehetőséggel – mondta Jacsó Tibor.

2012-ben is lesz azért három világesemény a népkerti oválon: júniusban az egyéni világbajnoki Grand Prix kvalifikációs versenyek egyikét rendezik városunkban, mely a 2013-es GP-szériába kerülés előfeltétele. Szeptemberben páros Európa-bajnoki elődöntőt, valamint október végén a flat track sorozat három európai állomásának egyikét rendezik a megyeszékhelyen.

– Ezen kívül más terveink is vannak, melyek még nem publikusak. Tárgyalunk a városvezetéssel is, hogy a sportág az őt megillető helyére, egy elegánsabb, kulturáltabb létesítménybe kerülhessen – tette hozzá Jacsó Tibor.

minap.hu