Ugrás a tartalomra

Kutyahelyzet szilveszter után

Létrehozva
A szilveszteri tűzijáték és a petárdák zaja évről évre komoly feladat elé állítja a kutyatartókat, a kutyákat és a menhelyeket egyaránt. A zajtól ugyanis az állatok megijednek, elszöknek gazdájuktól, s az újév sokakat kutyátlanul ér.
Idén sem alakult másként a helyzet, ezúttal ugyan Miskolc központi szilveszteri ünnepségén elmaradt a tűzijáték, ám így is sokan ünnepeltek legálisan tűzijátékkal, vagy petárdázással az év utolsó napján.
Az ember legjobb barátai ezektől a zajoktól megijednek, s elszökhetnek gazdájuktól.

– Hasonlóan az előző évekhez, idén is több kutya eltűnt a szilveszteri tűzijáték és a petárda hangja miatt. Eddig 15-20 bejelentés érkezett kutyatartóktól, hogy elvesztették kedvencüket. Szerencsére idén sok olyan ember is jelentkezik, aki kutyát talált. A befogott állatokat az Állategészségügyi Telepre szállítjuk. Eddig 7 kutya jutott vissza gazdájához a telepről. – hangsúlyozta Perecsenyi Attila, a Miskolci Városgazda Nonprofit Kft. és a Régió Park Miskolc Kft. új ügyvezető igazgatója.

kutyatelep-120102ml_2.jpg

Az Állategészségügyi Telepen jelenleg hozzávetőleg 50 kutya várja, hogy gazdára leljen. Egy részük már régebben került a telepre, kevesebben vannak, akik az évfordulót követően kerültek rács mögé.

A kutyák tehát nem válnak köddé, ha szilveszterkor elfutottak a gazdától, csupán be kell jelenteni az eltűnését, illetve azt, ha valaki megtalál egy-egy kutyát. Nem tanácsos azonban egyénileg megfogni az állatokat, hiszen azok az ijedségtől megvadulhatnak. A telep szakemberei a bejelentést követően kimennek a helyszínre és szakszerűen, biztonságosan befogják a kutyákat.

kutyatelep-120102ml_8.jpg

Kiss J.
Fotó: Mocsári L.