Ugrás a tartalomra

Új vezető a barcikai tűzoltóság élén

Létrehozva
Szabó Péter alezredes, a B-A-Z Megyei Karasztrófavédelmi Igazgatóság eddigi igazgató-helyettese lett a kazincbarcikai kirendeltség vezetője.
A január elsején életbe új katasztrófavédelmi törvény alapján egységes állami irányítás alá kerültek a tűzoltóságok. A parancsnokságokat a múlt héten ünnepi állománygyűléseken vette át a megyei katasztrófavédelmi igazgató, a vezetői állománnyal együtt Borsod mind a kilenc tűzoltóságát felkeresték.

Mint ismeretes, az új szervezeti felépítésnek megfelelően január 1-jétől Borsod-Abaúj-Zemplén megyében négy katasztrófavédelmi kirendeltség jött létre: Miskolcon, Encsen, Kazincbarcikán és Tiszaújvárosban.

Ezek állományát a tűzoltóságok és korábbi polgári védelmi kirendeltségek és irodák alkotják. Kazincbarcikán január harmadikán járt Lipták Attila tűzoltó ezredes, az akkori állománygyűlésen ismertette az új szervezettel kapcsolatos legfontosabb változásokat, és megfogalmazta elvárásait mind a vezetőkkel, mind az állománnyal szemben.

minap.hu