Ugrás a tartalomra

Jeges mellékutak

Létrehozva
Bár időben elkezdték szórni az utakat a tegnapi havazás során, mára több helyen jeges, csúszós utakon indulhatott munkába, iskolába Miskolc lakossága, a mínusz 10 Celsius-fok alatti éjszakai hőmérsékletnek „köszönhetően”.
A tegnap hajnalban kezdődött havazásra azonnal reagálva munkába álltak a szóróautók Miskolc forgalmasabb főútvonalain és mellékútjain. A fagypont alatti hideg, az éjszakai mínuszok miatt azonban jegesek a mellékútvonalak. Megkerestük az egyik miskolci taxitársaságot, milyen tapasztalataik vannak az utak állapotát illetően.
Mint Király Zoltán, a Nonstop taxi Miskolc Kft. ügyvezetője elmondta, a főútvonalak szinte mindenhol jól járhatók, a mellékútvonalak viszont le vannak fagyva. A tegnap leesett havat az autók ugyanis letömörítették, ami mára az éjszakai fagynak „köszönhetően” jéggé fagyott.

– Teljesen mindegy, hogy Miskolc melyik részén járunk, szinte minden mellékút jeges, csúszós. Érdemes tehát óvatosan közlekedni – javasolta az ügyvezető.

Kujan I.