Ugrás a tartalomra

Figyelmeztet a megyei katasztrófavédelem

Létrehozva
A Borsod-Abaúj-Zemplén Megyei Katasztrófavédelmi Igazgatóság felhívja a megye lakosságának figyelmét, hogy az Országos Meteorológiai Szolgálat előrejelzése szerint a hétfő hajnali órákig elsősorban a Dunától keletre hószállingózás vagy átmeneti gyenge havazás alakulhat ki. Északkeleten (elsősorban Borsod-Abaúj-Zemplén, Szabolcs-Szatmár-Bereg és Hajdú-Bihar megye egyes részein) az időnkénti 40-50 km/h-s maximális széllökések hóátfúvást okozhatnak holnap éjfélig. Az előttünk álló éjszakán a Dunántúl déli, ill. keleti megyéiben, illetve a Duna-Tisza közén -15 fok alatti minimum hőmérséklet várható - tájékoztatott Rinyu Zsuzsanna megyei katasztrófavédelmi szóvivő.
Kérik, továbbra is csak akkor induljon mindenki útnak, ha feltétlenül szükséges. Aki mégis kénytelen elindulni, az fokozott óvatossággal közlekedjen - induljon útnak időben, hiszen a menetidő vélhetően megnő. Ismerje meg időben a helyi közlekedési viszonyokat és veszélyes útszakaszokat. Kövesse figyelemmel a közlekedési tudósításokat, amelyek hasznos információkkal szolgálhatnak, készüljön alternatív útvonalak igénybevételére! Figyeljen arra, hogy legyen minél több üzemanyag a gépjárműben, hogy ha esetleg elakad vagy egy baleset miatt lassú haladásra kényszerül, kitartson és tudjon fűteni is.

Aki mégis bajba kerül, hívja a tűzoltókat a 105-ös telefonszámon vagy a 112-es segélyhívón. Minden esetben közölje, hogy történt-e személyi sérülés és mi a pontos tartózkodási helye. A katasztrófavédelem és a társszervek készen állnak a szükséges beavatkozásokra - hangsúlyozta Rinyu Zsuzsanna.

minap.hu