Ugrás a tartalomra

Gyalog indulnak a Parlament elé Borsodból

Létrehozva
"Munkát, kenyeret" jelszóval szervez éhségmenetet több Borsod-Abaúj-Zemplén megyei polgármester és civil. Gyalog jönnek fel Miskolcról Budapestre – mondta vasárnapi tájékoztatóján Gúr Nándor MSZP-s képviselő, a szocialisták Borsod megyei elnöke.
A megmozdulást a szocialista párt is támogatja, céljuk, hogy felhívják a kormány figyelmét a régióban élők kilátástalan helyzetére – tette hozzá az ellenzéki politikus.

„Azok az intézkedések, amelyek születtek, azok a kiskeresetű embereket, akik dolgozni tudnak, sújtják. Akiknek meg nincs munkájuk, de dolgozni szeretnének, ők meg lassan az önbecsülésüket is elvesztik. A tartalékok elfogytak, és a reménytelenség, nyilván, a türelem elfogyásához is vezet” – mondta Gúr Nándor.

A településvezetők - köztük Alsógagy és Ricse szocialista polgármesterei - a megye öt lakosával kiegészülve azt tervezik, hogy február 6-án, Miskolcról gyalog indulnak el a február 13-án összeülő a Parlament elé.

MR Krónika