Ugrás a tartalomra

Rendkívüli szünet kedden és szerdán a baranyai iskolákban

Létrehozva
Rendkívüli szünetet rendelt el keddre és szerdára Baranya valamennyi nevelési-oktatási intézményében a megyei kormányhivatal.
Góra Zoltán megyei katasztrófavédelmi igazgató az MTI-hez hétfőn eljuttatott közleményében azt írta: az intézmények vezetőinek a tanítás nélküli napokon is gondoskodniuk kell a gyermekek, tanulók felügyeletéről. Az önkormányzatok saját hatáskörben a bölcsődékben is elrendelhetik a szünetet - fűzte hozzá.
    
A tűzoltó ezredes megjegyezte, a kormányhivatal a döntést a megyei katasztrófavédelem javaslatára hozta meg, tekintettel a rendkívüli időjárási körülményekre és a közlekedésben várhatóan kialakuló nehézségekre.
    
Góra Zoltán közölte: az Országos Meteorológiai Szolgálat előrejelzése szerint Baranyában hétfőn 5-15 centiméter friss hó eshet, gyenge hófúvás előfordulhat, a hőmérséklet mínusz 10 és mínusz 13 fok között alakul. Kedden egész napos havazás várható, amely 20-30 centivel növeli az eddig lehullott hó mennyiségét, az élénk szél miatt pedig hófúvások alakulhatnak ki. A hőmérséklet nappal mínusz 7 és mínusz 13 fok között várható. Bár a havazás szerdára megszűnik, marad a rendkívüli hideg, a legmagasabb nappali hőmérséklet mínusz 7 és mínusz 16 fok között lehet majd.

MTI