Ugrás a tartalomra

Erzsébet-program: még nyolc napig lehet jelentkezni az első pályázatra

Létrehozva
Még nyolc napig lehet jelentkezni a nagycsaládosok, a fogyatékkal élők, a nyugdíjasok és a szociális intézmények dolgozói számára kiírt, összesen kétmilliárd forint értékű Erzsébet-program első elemeként meghirdetett pályázatra - hívta fel a figyelmet a Nemzeti Üdülési Szolgálat Kft. az MTI-nek küldött keddi közleményében.
A tájékoztatás szerint eddig mintegy 51 ezer, többségében nyugdíjasoktól érkezett pályázatot juttattak el a Magyar Nemzeti Üdülési Alapítványhoz, ebből 49 ezer 181 pályázat sikeres.
A négy kiírás keretében összesen mintegy 73 ezren részesülnek üdülési támogatásban. A kiírás normatív, aki megfelel a kritériumoknak, az automatikusan nyer a rendelkezésre álló forrás kimerüléséig, de legkésőbb február 29-ig - tudatta a Nemzeti Üdülési Szolgálat Kft.

A Magyar Nemzeti Üdülési Alapítvány elsőként a Human-Jövő 2000 Nonprofit Kft.-vel kötött megállapodást arról, hogy az Erzsébet-program első kiírásának nyertes pályázói a társaság üdülőiben használhatják fel a névre szóló üdülési szolgáltatást. Az Erzsébet-programhoz eddig csatlakozott üdülők listája folyamatosan bővül. A programban részt vevő szálláshelyekről további információ a www.erzsebetprogram.hu és a www.humanjovo.hu internetes oldalon olvasható.

A pályázati kiírás részletei megtalálhatóak az www.erzsebetprogram.hu oldalon, és a kiírással kapcsolatban munkanapokon 8 és 16 óra között a 06-1-371-3242-es telefonszámon is adnak információt.

A közleményében emlékeztet: az Erzsébet-program, azaz a szociális üdültetés és étkeztetés új rendszere az Országgyűlés döntése szerint az Erzsébet-utalvány forgalmazásából várható eredményből valósul meg a költségvetést terhelő új források bevonása nélkül.

MTI