Ugrás a tartalomra

Az MSZP a személyszállítási szolgáltatásokról

Létrehozva
A személyszállítási szolgáltatásokról minap benyújtott törvényjavaslat kapcsán sajtótájékoztatót tartott Kovács Tibor, a Parlament Gazdasági és Informatikai Bizottságának alelnöke szerdán az MSZP Corvin utcai székházában. Mint elhangzott, tartalmi elemei miatt súlyos aggodalmakra ad okot a javaslat.
– A változtatás szükségességét nem vitatjuk, sőt magunk is tettünk már rá javaslatot, tartalmát tekintve azonban jelentős fenntartásaink vannak – kezdte a sajtótájékoztatót Kovács Tibor, a Parlament Gazdasági és informatikai bizottságának alelnöke, országgyűlési képviselő.

A részletekre rátérve abban látta a legfőbb problémát a képviselő, hogy a hosszú távon is fenntartható finanszírozásról nem ad választ a törvényjavaslat. A lehetséges válaszok közül egyedül a költségcsökkentés merült fel, a járatszámok csökkentése, a minimális szolgáltatás meghatározása azonban a képviselő szerint nem elfogadható.
Az országgyűlési képviselő hozzátette, a legtöbb vitát a munkáltatói költségtérítés kérdése váltotta ki. A törvényjavaslat kezdeményezi, hogy a munkáltató köteles legyen megtéríteni a munkavállalók munkába járásának költségeit, annak legalább 86 százalékát.

– Ez érvényes lenne most már nemcsak a helyközi, de a helyi munkába járás költségének megtérítésére is. Ennek hatására a munkaadók terhei olyan mértékben megnőnének, hogy az később akár létszámleépítésékhez is vezethetne – hangsúlyozta.
A felsorolt tartalmi elemek miatt az MSZP nem ért egyet ezzel a jogszabállyal, hangzott el a sajtótájékoztatón, majd Kovács Tibor zárásként elmondta, vitára hív bármely politikust a Fidesz részéről, hogy a törvényjavaslatot megvitassák.

K. I.