Ugrás a tartalomra

Pluszt adni az embereknek

Létrehozva
Emberekkel foglalkozni, segíteni, adni nekik – ez Becze Julinak, a Manómanufaktúra kitalálójának és üzemeltetőjének életfilozófiája. Így végzi munkáját az egészségügyben, családanyaként és a játszóházakban is.
– Játszóházat először körülbelül nyolc éve a Herman Ottó Múzeumban szerveztem felkérésre. A program akkor olyan sikeres volt, hogy vasárnaponként hosszú időn át megrendeztük, sőt, egyre többször hívtak máshová is. Mára a város összes jelentős nagyrendezvényén számítanak ránk, de hívnak Miskolcon túlra is – mondja Becze Juli.

muzeum-20-110820ml2.jpg A Manómanufaktúra lényege – legyen az éppen játszóház vagy kreatív születésnap szervezése – az, hogy valami pluszt kapjanak a résztvevők.

– Arc- és hennafestésen túl a játszóházban többek között kézműves termékeket készítünk, üveget festünk, lufit hajtogatunk, a lényeg az, hogy amit itt megtanulnak a gyerekek, azt később a szülőkkel együtt, a háztartásban meglévő anyagokból, olcsón, környezettudatos megoldásokkal is meg tudják ismételni – meséli.

Becze Juli – saját bevallása szerint – szeret emberekkel foglalkozni, ez tölti ki az életét. A Manómanufaktúrában végzett munkáját éppúgy szolgálatnak tekinti, mint főállását az egészségügyben, vagy épp az anyaságot.

És, hogy mi a Manómanufaktúra titka? Juli szerint az, ahogyan a gyerekekkel foglalkoznak segítőivel.

– Nagyon kitartónak kell lenni, nagy alázattal kell feléjük fordulni, és természetesen érezniük kell, hogy szereted őket. És ha mindez együtt van, akkor látod, hogy boldogok, az pedig a mi legnagyobb fizetségünk.

Tajthy Á.
Fotó: Mocsári L.