Ugrás a tartalomra

Mezei futók a reptéren

Létrehozva
Mozgalmas lesz a hétfő Miskolcon, ugyanis ekkor rendezik meg a repülőtéren a mezei futó diákolimpia III-VI korcsportba tartozó sportolók részére a megyei döntőt. A versennyel a szervezők eldöntik a megyei bajnoki címeket, valamint a továbbjutást.
A versenyt a Borsod-Abaúj-Zemplén Megyei Diák Sport Tanács és a Megyei Atlétikai Szövetség közösen rendezi. Az első futam 9 órakor rajtol. A versenybíróság elnöke Papp János, titkára Zinger Béla lesz.

- Az általános iskolás korosztálynál a III és IV korcsoport, a DSB győztes egyéni versenyzői és csapatai, és Miskolc város 1.-3. helyezettje, valamint a meghívottak vehetnek részt – mondta érdeklődésünkre Papp János. - A középiskolás korosztálynál az V és VI korcsoportos tanulók állhatnak rajthoz. Iskolánként, versenyszámonként, nemenként, korcsoportonként maximum 10 fő indítható.

A versenyen minden korcsoportnak egyéni és csapatversenyt rendeznek. A III korcsoportos fiúk 2, a leányok 1.5 kilométeres távon vetélkednek. A IV korcsoportban 3, illetve 2 kilométer a teljesítendő táv. Az V korcsoportban 3.5, illetve 2.5, míg a VI korcsoportban 4, és 2.5 kilométert kell futniuk az indulóknak.

A csapatlétszám a középiskoláknál 5 fő (4 eredménye számít), és ugyanez a szabályozás igaz az általános iskolás együttesekre is. Kilenc órakor az V korcsoportos leányok, fél tízkor a VI korcsoportos leányok, 10 órakor az V korcsoportos fiúk, 10 óra 30 perckor a VI korcsoportos fiúk rajtolnak. Tizenegy órakor vágnak neki a táv megtételének a IV korcsoportos fiúk, őket a IV korcsoportos leányok (11.30), a III korcsoportos fiúk (12), illetve a III korcsoportos leányok (12.30) követik.

A nevezéseket egy órával az adott korcsoport versenye előtt ellenőrzik! Az igazolás diákigazolvánnyal, személyazonosító kártyával és internetes nevezési lappal, igazgatói aláírással, orvosi igazolással történik. A fiúknál az igazoló bizottságban Réz Attila, és Czapák László, a leányoknál Harangozóné Ónody Csilla, és Dr. Czeglédi Lászlóné tevékenykedik. Az 1-3 helyezett egyéni érem, a csapat érem és oklevéldíjazásban részesül.

D.L.