Ugrás a tartalomra

Húsvét az átmeneti lakásban

Létrehozva
Átmeneti otthonukban köszönti az Orosz család a húsvéti ünnepeket. A család átmeneti lakást kapott, mert Kőporos utcai házuk leégett. Mindenük megvan, de mégsem tudják hova vinni, új házuk építése máig sem kezdődött el.
Mint arról már több alkalommal is beszámoltunk, január elején vélhetően elektromos hálózati hiba miatt kigyulladt egy ház a Kőporos utcán. A család egy lakást kapott átmenetileg.

A lakást három hónapra kapták – igény szerint ez az időszak meghosszabbítható. Így is történik, hiszen az idő letelt, a régi portán azonban máig sem kezdett el épülni az új ház.

Több jótékonysági akciót szerveztek az év elején, hogy az összefogás erejével, a város lakói segítsenek. Sok felajánlás és adomány érkezett, február végére átmeneti otthonukban minden megvolt, ami a házban égett. Ruhák, játékok, bútorok, háztartási eszközök, minden, amire szükség lehet a mindennapokban, tenni azonban még mindig nem tudják hova.

Orosz József
családfő elmondta, a napokban telik le a három hónap, a ház építését azonban még nem kezdték el.
– Minden bizonnyal meghosszabbítják majd a határidőt, hogy maradhassunk a lakásban, már nagyon szeretnénk hazamenni, de még mindig nincs hova. A ház maradványait már régen elbontottuk, fizetjük a lakáson lévő hitelt az üres portára, építkezni azonban nem tudunk – emelte ki Orosz József, aki azóta újra dolgozni kezdett. A családfő kiemelte, nagyon jól esett nekik a sok adomány, máig kapnak ígéreteket, de azokból nem tudnak házat építeni, így a húsvéti ünnepeket még nem tölthetik otthon.

Ahhoz, hogy az építkezés elkezdődhessen, továbbra is cserépre, betonra, csempére, gerendára, belső burkolóra és ezekhez hasonló építőanyagokra lenne szükségük. Mint Orosz József hangsúlyozta, a ház felépítése mindössze két hónapot igényelne, ha ezek az építőanyagok meglennének.

Kiss J.