Ugrás a tartalomra

Sikerrel debütált a Kondenzgyík Maraton

Létrehozva
A hétvégi eső megnehezítette, de kedvüket nem szegte azon hegyikerékpárosok dolgát, akik rajthoz álltak június 10-én, a hagyományteremtő céllal megrendezett I. Kondenzgyík Maraton elnevezésű országos rangsoroló versenyen.
A Maratoni Hétvége második versenynapján, melyet a Freeriderz SC rendezett,  a váltókkal együtt kétszáznál többen álltak rajthoz. A rendkívül technikás pályán látványos küzdelmekben dőltek el a 28, 56 és 84 kilométeres  futam helyezéseinek sorsa.
A Nagy András főrendező által dirigált házigazdák gondoltak a legkisebbekre is, olyannyira, hogy még az ovisok is tekerhettek egy jót, amíg a nagyok „harcoltak” az elemekkel, az emelkedőkkel, lejtőkkel és a sárral.

Míg a leghosszabb táv abszolút eredményhirdetésekor nem kaptak érmet a borsodiak, a középtávon Kovács István révén ózdi siker született.  Megyénk sportolói közül kettőt is a dobogóra szólítottak a legrövidebb versenyszám díjátadó ceremóniáján. A miskolci Sikter Zsuzsanna megnyerte a női abszolút versenyt, míg az ózdi  Farkas József mindössze 9 másodperccel maradt le az aranyéremről.

maraton-kerekpar-120610ml_3.jpg

Az előző napi hegyifutóverseny, valamint a hegyikerékpáros erőpróba alapján kiszámított,  összetett győztesnek járó vándorserlegre  a szombaton, a maratonon győztes, vasárnap a leghosszabb távon abszolút negyedikként zárt Papp Gergely neve kerülhetett fel elsőként. A Maratoni Hétvége mindkét napján rajthoz állt sportemberek plusz ajándékként megkapták a  a Double Finisher feliratú  „ereklye”- pólót is.

Összességében elmondható, hogy a  jó néhány támogató mellett a Maradj Miskolcon Alapítvány által is felkarolt rendezvény elérte a célját. A kiváló hangulat, a technikás és komoly felkészültséget igénylő pálya, a  nívós rendezés mind-mind azt bizonyítja, hogy sikeres hagyományt teremtettek!

Eredmények
84 km, férfi abszolút: 1. Hauser Tamás (Capricor-Scott Powerbar) 4:17:15, 2. Fejes Gábor, 4:28:11, 3. Kis József (Merida Maraton Team CST) 4:29:40
56 km, férfi abszolút: 1. Kovács István (Ózdi KE) 2:52:17, 2. Panyi János (MEDITECH SC) 3:07:53, 3. Mellau Ádám (Bringabanda SC) 3:09:34. Női abszolút: 1. Ringelhann Fanni (Bike4life) 4:08:35, 2. Kiss Zita (Happy Bike SE) 5:25:07
 28 km, férfi abszolút: 1. Borsos Benedek (Bringabanda SC) 1:25:47, 2. Farkas József (Ózdi KE) 1:25:56, 3. Filó András (Budai Sziklák) 1:27:05. Női abszolút: 1. Sikter Zsuzsanna (X2S Haibike Team) 2:10:32, 2. Török Zsuzsanna, 2:36:43, 3. Horváth Adrienn, 2:45:49.

minap.hu