Ugrás a tartalomra

Szakmai elismerés nyugdíjba vonuló oktatóknak

Létrehozva
Átadták pénteken a Pedagógus Szolgálati Emlékérmet az arra érdemes miskolci oktatóknak. Az 53 díjazott tanár Kiss Gábor alpolgármestertől vehette át az Emberi Erőforrás Miniszter által adományozott szakmai elismerést.
Gyermekműsorral vette kezdetét a díjak átadásának ünnepi eseménye. A város általános és középiskolás tanulói készültek a pedagógusok köszöntésére. Népi táncjátékot, fuvola előadást és verset is hallhattak a jelenlévők a diákoktól.

Kiss Gábor alpolgármester köszöntő beszédében elmondta, felnőttként sosem feledjük azokat a tanárainkat, akik szigorral, de odaadó támogatással fogták a kezünket diák korunkban.

– Ma nem tanulni jöttünk, ma szívünk ünnepel. Azokat köszöntjük és ünnepeljük, akik kiérdemelték ezt a szakmai elismerést, s ebben a nehéz szakmában folyamatosan helytállnak, megfelelnek erkölcsileg, és példát mutatnak a fiatalabb generációknak – emelte ki az alpolgármester. Kiss Gábor a tanárokat oktatóknak, nevelőknek és példaképeknek nevezte, akik ismerettel, tudással, emberséggel ajándékozzák meg a fiatalokat. Mint mondta, a jó oktató optimista. Hiszi, jobbá tudja tenni a világot. 

– Hiszem, hogy a díjazott oktatóknak sikerült jobbá tenni a világot. Követendő példaként szolgálnak a fiataloknak épp annyira, mint kollégáiknak.

pedagogus-emlekerem_120615ml_01.jpg

A Pedagógus Szolgálati Emlékérmet azok a nyugállományba vonuló pedagógusok kaphatják, akik legalább 25 évet dolgoztak a gyermekek oktatása, nevelése érdekében.
Az emlékérmeket idén Bak András, Balla Józsefné, Bónis Istvánné, Csík Gyula, Dobogné Dancs Zsuzsanna, Dósáné, Kálmánczhei Katalin, Fejér Ildikó, Fekőné Kardos Judit, Ferenczyné Lendeczky Katalin, Fodor László, Gergelyné Bobák Katalin, Göncziné Tóth Magdolna, Habiné Kovács Mária, Hajdufi Imréné, Harsányi Sándorné, Juhászné Bartha Emőke, Kádas Mihály, Karaffa Ferencné Kerekes Béláné, Klim Jánosné, Kovács Éva, Kovácsné Kaveczki Márta, Kozma József, Lázárné Nagy Mária, Lukács József, Mándyné Kerékgyártó Katalin, Nagy Anna Magdolna, Nagyné Berzi Ilona, Nagyné Kovács Ilona, Négyesi Tiborné, Pál Jánosné, Pankotainé Ákos Valéria, Riba Istvánné, Simon József, Solymár Béláné, Sulymosiné Kiss Katalin, Surányiné Bikki Aranka, Szarkáné Illyés Gizella, Szegedi Józsefné, Tardi Károlyné, Tordai Józsefné, Toró Csaba, Toró Csabáné, Torockói Józsefné, Tóth Lajosné, Tóth Lászlóné, Tősér Istvánné, Varga Jánosné, Vidáné Szabó Ágnes, Vígné Lőrincz Erzsébet, Vízi Ágostonné, Vojtilláné Csala Ágnes és Zámborszky Ferencné vette át Kiss Gábor alpolgármestertől.

pedagogus-emlekerem_120615ml_18.jpg

Mint azt Juhászné Bartha Emőke, a Petőfi Sándor Általános Iskola oktatója kiemelte, sosem akart más szakmát választani.

– Ha újra kezdeném, akkor is pedagógus lennék. A szüleim is oktatók voltak, mindig is ezt a hivatást szerettem volna űzni. A gyerekek pedig 42 évig tartottak a pályán – tette hozzá.

Kozma József, a Debreczeni Márton Szakképző Iskola tanára 37 évet töltött a pályán. Megtiszteltetésnek érzi, hogy elismerik munkáját. Mint hangsúlyozta, az általa választott pályán nem lehet meggazdagodni, csak szívvel-lélekkel lehet csinálni.

Kiss J.
Fotó: Mocsári L.