Ugrás a tartalomra

Görgey: útbontás nélkül szüntetik meg a csőtörést

Létrehozva
Már napok óta tapasztalhatják a Népkertben járók, hogy a Görgey utcától pár méterre jókora gödröt ástak a MIVÍZ szakemberei. A korábban már jelzett vezetékhibát javítják.
Ahogy arról korábban már beszámoltunk, a Görgey utcán az Országzászló utáni részen meghibásodott egy csővezeték és ereszti a vizet, melyet a az útburkolat felbontása nélkül szeretnének kijavítani. A napokban elkezdték az elhárítási munkálatokat, melyhez az úttól pár méterre ástak egy szerelőaknát, hogy hozzáférjenek az érintet szakaszhoz.

A Görgey utca alatt átmenő DN500-as ivóvízvezetéknél van a probléma. A folyamatos, erős közlekedési igénybevétel miatt megrepedt, jelen pillanatban szivárog, de fennakadást nem okoz az ivóvízellátásban.

A MIVÍZ Miskolc Vízmű Kft. az ivóvezeték felújítását, cseréjét az útburkolat felbontása nélkül, úgynevezett kitakarás nélküli haváriás rekonstrukciós helyreállítással végzik el.

minap.hu
Fotó: Juhász Á.