Ugrás a tartalomra

Testileg, lelkileg is jól viseli Bence

Létrehozva
Túl van a harmadik kemoterápiás kezelésen, és lecsökkent fehérvérsejtjeinek száma – ezek a legújabb hírek Rakaczki Bencéről, a DVTK leukémiával küzdő fiatal kapusáról, akinek édesapja szerint fia jól viseli a történéseket.
– Harmadik kemoterápiás kezelésen is túl van Bence, fizikailag és lelkileg is jól viseli, most várjuk a terápia hatását. Lecsökkent a fehérvérsejtek száma olyan mértékre, ami nagyon jónak mondható, ha egészséges sejtek képződnek ezután, annak fogunk igazán örülni. Most reméljük, kialakul egy egyensúlyi állapot, s az immunrendszere el tudja pusztítani a maradék kóros sejteket. Az azt jelentené, hogy a vérkép egészséges, de ennek ellenére szükség lesz csontvelő-átültetésre, mert ez a betegség visszatérhet, mint például a DVTK pályaedzője, Dzurják József esetében – mondta Rakaczki János.

barca.jpg

Bence édesapja elárulta, meglepte őket, hogy a betegség kezdetétől mennyien velük vannak. –Az iskolából diákok, tanárok, a DVTK-tól a szakmai stáb és a játékostársak is járnak látogatni. Híres futballisták küldtek neki mezt, a magyar válogatottól is kapott egy dedikált példányt. Nagy meglepetések voltak ezek. Utóbbi és a Neuer meze van kifüggesztve a kórházi szobájának falán – mondta Rakaczki János.

dvtk-ute_120727ml_49.jpg

minap.hu