Ugrás a tartalomra

Győzelemmel törték meg a „Fradi-átkot”!

Létrehozva
Kedden este az örök mumus Fradi otthonába látogattak a Jegesmedvék. Ezúttal azonban megtörték a hároméves nyeretlenséget, és győztek a zöld-fehérek otthonában. A mérkőzés első percei leginkább mezőnyjátékot hoztak, kevés helyzettel. Igazán izgalmas pillanatok először a 9. percben alakultak ki, amikor Budai Krisztiánt belökték a kapujába, majd ebből kisebb dulakodás támadt.
jegesmedv_fradi.jpgTámadott a Miskolc, a játék nagyobb részt a Fradi harmadában zajlott, ám a gólhoz mindig hiányzott valami. A 11. percben kettős előnyhöz jutott a Fradi. Ez már éppen lejárt, de még három miskolci volt a jégen, amikor Pilcsik közelről betalált (1-0). A 15. percben Budai két szép védést is bemutatott. Két perccel később pár másodpercen belül több miskolci is lőhetett, de Racko hárítani tudott.

Felpörgették, megfordították

A második harmadra egy alaposan feltüzelt Maci-gárda jött ki. Rögtön nekiestek a Fradinak, aminek gyorsan meglett az eredménye: a 3. percben Saluga egy kipattanót váltott gólra közelről (1-1). A miskolciak ezután is óriási tempót diktáltak, és gyorsan meg is fordították az állást. A 6. percben szép passzjáték után Fodor lőtte ki oldalról a hosszú sarkot (1-2). A 7. percben ismét kettős előnybe kerültek a hazaiak, amit Győri használt ki és egyenlített (2-2). A középkezdés után szinte azonnal újból kettős előnybe került a Fradi, a mérkőzés folyamán már harmadszor (!). Ezt remek védekezéssel kihúzták a vendégek. Miután kiegészültek, a Jegesmedvék ismét felpörgették a játékot, és szinte teljesen beszorították a zöld-fehéreket. A sebességkülönbség feltűnő volt a két csapat között, és ez néhány helyzet után már gólhoz is vezetett. A 12. percben, emberelőnyben Ritó lőtt közelről a kapuba (2-3). A Fradi próbált kijönni a szorításból, de csak néha jutottak el Budai kapujához, ám így is akadt veszélyes helyzetük. A Macik tovább nyomtak, és a Fradi védelem ismét „behorpadt”. Másfél perccel a harmad vége előtt Fodor szúrt bele egy kékvonalas lövésbe, és a korong védhetetlenül vágódott a felső sarokba (2-4).

Fodor-mesterhármas

A harmadik harmadban gyors, élvezetes játék folyt a jégen. Mindkét oldalon akadtak helyzetek, de Budai és Racko is jól védett, és persze párszor Fortuna kezét is fogták. A végén a Fradi lehozta a kapusát, ám ez a húzás nem jött be, 9 másodperccel a vége előtt Fodor lőtt az üres kapuba (2-5).
A Jegesmedvék a két harmadnyi jó játékkel nyerték meg a meccset, és törték meg a Fradi-átkot, hiszen utoljára 3 évvel ezelőtt, 2009. szeptember 18-án nyertek itt a Macik 1-3-ra!

Jegyzőkönyv
FTC-ESMTK - Miskolci Jegesmedvék
2-5 (1-0, 1-4, 0-1)

Pesterzsébeti Jégcsarnok 200 néző
V: Varjú, Sós, Németh, Ozsváth
Gól:Pilcsik, Győri ill. Saluga, Fodor(3), Ritó
Kiállítás: 12 perc  illetve 14 perc (+10 perc fegyelmi Szirányi)
    
Miskolci Jegesmedvék: Budai K. – Gőz, Budai, Szilágyi, Láda, Saluga, Ritó, Wéber, Nagy K., Dubek, Hegyi, Fodor, Atkinson, Orosz, Rafaj, Sijka, Nagy G., Szirányi, Gyenes (k). Edző: Tim Kehler. 

FTC-ESMTK: Racko – Lencsés, Feil, Horváth, Gergely, Hoffmann, Hrajnoha, Roczanov, Borbás, Győri, Lévai, Revák, Kiss, Léránt, Erdélyi, Hegyi, Pilcsik, Hegyi D., Saliji, Szőke(k). Edző: Dobos Tamás.

Tim Kehler: - Az első harmadban még nem pörögtünk eléggé. A 2. és 3. harmadban aztán elkezdtük a saját játékunkat nyomni, és meg is lett az eredménye.

Dobos Tamás: - A harmadik harmadra kicsit összeesett a csapat, sok volt az egyénieskedés, a fegyelmezetlenség. A kihagyott helyzetek sajnos megbosszulták magukat.

minap.hu