Ugrás a tartalomra

Pontosztozkodás Újpesten

Létrehozva
Újpestre látogatott vasárnap az NB I tavaszról előrehozott, 16. fordulójában a DVTK, a kispadon a Szentes Lázár, ifjabb Bene Ferenc duóval, és Rudolf Gergellyel a kezdőcsapatban. A találkozón a hazaiak szerezték meg a vezetést az első félidőben, a fordulás után azonban Tisza egalizálni tudott, így döntetlen született.
José Luque és Ribánszki László visszatért a DVTK kezdőjébe, melybe először került be a szeptemberben szerződtetett Rudolf Gergely. Hárman ugyanakkor eltiltás miatt hiányoztak – Nagy Tamást, Gosztonyi Andrást és Michal Haneket Pápán kiállították –, többen pedig – Mohamadou Abdouraman és l’Imam Seydi – sérülés miatt hiányoztak.

A Szentes Lázár, ifjabb Bene Ferenc edzőpáros ott debütált a diósgyőriekkel, ahol a 2008-2009-es bajnokságban már dolgozott együtt – nem is akárhogy, hiszen ezüstéremig vezették a lilákat. Érdekes, soha nem látott kezdőcsapatot küldött pályára a szakmai igazgató, középhátvéd nélkül – Igor Gal és Savo Rakoviæ a kispadon kezdett –, viszont négy támadóval léptek gyepre a piros-fehérek. A diósgyőri szurkolók ezúttal is sokan látogattak el idegenbe, s töretlenül buzdították csapatukat. (A drukkerek már a mérkőzés előtt összecsaptak, a távirati iroda szerint több személyt előállítottak.)

A mérkőzés első veszélyes kísérlete Luque nevéhez fűződik, a spanyol a 17. percben 22 méterről lőtt ballal, Balajcza Szabolcs a jobb felső sarok elől ütötte ki a labdát. A másik oldalon nem tudott tisztázni Ribánszki, Kabát Péter jobb oldali beadását ráütötte Bruno Moraes mellére, ahonnan a kapuba gurult a labda: 1–0. Tisza Tibor hamar egyenlíthetett volna, de ballal 7 méterről, éles szögből mellé lőtt a védők szorításában. Az első félidő második fele kevesebb eseményt tartogatott, leült a mérkőzés, de azért Luque kapura tartó szöglete tartogatott némi izgalmat, na meg Bacsa Patrik fejese Rudolf beadása után.

A második félidő elején Balajcza magabiztosan fogta Tisza távoli szabadrúgását, majd Ribánszki öklözte ki Kabát pontrúgását. Pár pillanattal később szép hazai összjáték után Remili Mohamed lőtt fölé nagy helyzetben, aztán Luque beadása után ismét Bacsa fejelt – fölé. Az 59. percben Luque hosszú indítása után Rudolf egyedül vihette Balajczára a labdát, de a lilák kapusa „lelopta” a játékszert a csatár lábáról, így benne maradt az egyenlítés. Az Újpest is növelhette volna később előnyét, de Grégory Christ beadását Remili mellé fejelte.

A 65. percben megtört a diósgyőri jég: a csereként nem sokkal korábban beállt Csirszki Martin varázsolta a labdát a bal oldalról Tisza fejére, aki az ötösről a jobb alsóba fejelt: 1–0. Tíz perccel később horrorisztikus jelenetsor játszódott le: Bruno Moraes Csirszkivel ugrott fel egy labdáért, s a brazil olyan szerencsétlenül ért földet, hogy eltört az alkarja.

A folytatásban nem tudták dűlőre vinni a csapatok, így akárcsak tavaly, ezúttal is 1–1 lett a végeredmény.

A DVTK szombaton a Budapest Honvédot fogadja utolsó idei bajnokiján (18.30), előtte azonban szerdán a Magyar Kupában (18.00) mérkőzik meg a kispestiekkel Miskolcon. A lilákkal is találkozik még Szentes Lázár együttese a Ligakupa utolsó fordulójában a Szusza Ferenc Stadionban (december 5. szerda, 15.00).

Újpest FC – DVTK 1–1 (1–0)
Budapest, Szusza Ferenc Stadion. V: Solymosi P. (Lémon O., Aradi J.).
Újpest: Balajcza – Vermes, Szélesi, Antón, Iandoli – Remili, Vasiljeviæ, Proesmans, Christ – Kabát, Bruno. Vezetőedző: Jos Daerden.
DVTK: Ribánszki – Vági, Vadász, Gohér, Silva – Takács – Bacsa, Elek, Luque – Tisza, Rudolf. Szakmai igazgató: Szentes Lázár.
Csere: Remili helyett Simon (66. p.), Moraes h. Balogh (79. p.), illetve Luque h. Csirszki (59. p.), Silva h. Bogáti (77. p.), Rudolf h. Gallardo (81. p.).
Gól: Bruno (19. p.), ill. Tisza (65. p.).
Sárga lap: Vermes (43. p.), Vasiljeviæ (51. p.), Christ (83. p.), Simon (92. p.), ill. Takács (6. p.), Rudolf (29. p.), Csirszki (76. p.), Bogáti (83. p.), Gallardo (87. p.).

Edzői nyilatkozatok (Forrás: m2)

Jos Daerden: Az első félidőben jól játszott fiatal csapatom, meg kellett volna szereznünk második gólunkat, de nem volt szerencsénk sem, kimaradtak helyzeteink. A DVTK első helyzetéből betalált, Bruno sérülésétől pedig nem tudta függetleníteni magát együttesem.

Szentes Lázár: Először is köszönöm Sisa Tibornak és Dzurják Józsefnek, az ő munkájuk is benne volt ebben a pontszerzésben. Az egy pont jó, pozitív volt a csapat hozzáállása, akartak, küzdöttek, helyzeteket is kialakítottak.

Soós P.
fotó: MTI / Illyés Tibor