Ugrás a tartalomra

Százmilliók árvízi felújításra

Létrehozva
Az emlékezetes, 2010-es árvíz után elmosott, károsodott utcákat folyamatosan újítják fel, ezzel is biztonságosabbá téve Miskolcot a domborzat és időjárás okozta viszontagságoktól. Idén is több száz millió forint értékű a felújítások összege – közölte Dobos Tímea.
A polgármesteri hivatal szóvivője elmondta, megújult többek között a Nádas, Visó, Pintes, Nimród, Tamási Áron, Hegyalja, Ifjúság, Lőcsei, Isaszegi, Gerle, Szathmári, Közdomb, Hóvirág, Papír, Hunyadi, Tizeshonvéd, Kalló, Hajnal, Kokilla, Blaha L., Andor, Szántó Kovács J., Tetemvár, Mésztelepi utcák, támfalak, hidak.

Miskolc-Tapolcán öt utca újult meg, melyekben a lezúduló csapadék rendszeresen elöntötte a házakat. A csapadékvíz-elvezetés rekonstrukciója és az útburkolat felújítása beruházási pénzmaradvány felhasználásával valósult meg. A nevezett utcában a további kiépítés is tervben van. Amint annak is meglesz a forrása, folytatódik az út rekonstrukciója – tette hozzá a szóvivő.

minap.hu