Ugrás a tartalomra

Újabb támogatás panelfelújításokra

Létrehozva
 A sikeres kvótaértékesítéseknek köszönhetően, újabb 4,56 milliárddal támogatják a panelprogramos felújtásokat. A többletforrásból a remények szerint miskolci pályázatok is komolyan részesedhetnek majd.
- A Nemzeti Fejlesztési Minisztérium, a tavaly év végi sikeres kvótaértékesítéseknek köszönhetően 4,56 milliárd forintos keretet biztosít, újabb támogatások megítéléséhez a Zöld Beruházási Rendszer lezárt Panel II. pályázatán. A többletforrásból a korábban benyújtott, de miniszteri döntéssel még nem rendelkező pályázatok kaphatnak hozzájárulást panellakások felújításához, energetikai korszerűsítéséhez – mondta el portálunknak Pásztor Imre, a Miskolc Holding Zrt. kommunikációs vezetője.

Mint megtudtuk, Miskolcon, a Panel II. programban ez még 19 pályázót érinthet. A 2009-ben kezdődött programban, a városunkból beadott 43 pályázat közül eddig 24 kapott minisztériumi támogatást. - Mind Miskolc országgyűlési képviselői, mind a városvezetés szeretnék elérni, hogy a város ez alkalommal is kiemelt támogatást kapjon, minél többet ítéljenek ide a rendelkezésre álló összegből, az említett 4,56 milliárd forintból. Miskolc az utóbbi években élen járt a panelprogram megvalósításában, az országos támogatás közel 10 százaléka ide érkezett – emelte ki Pásztor Imre.

Sz. S.