Ugrás a tartalomra

„Észnél kell lenni” – Szentes a paksi meccsről

Létrehozva
Csütörtökön válaszolt a holnapi bajnoki mérkőzéssel kapcsolatos kérdésekre Szentes Lázár szakmai igazgató. A DVTK 19 órától Pakson játszik az NB I 23. fordulójában.
– Valóban, rapszodikus a Paks teljesítménye, hiszen ha egy csapat előbb 6–0-ra nyer idegenben, majd 3–0-ra kikap otthon, akkor helytálló a jelző – reagált az első felvetésre Szentes Lázár. – A labdarúgás lélektana olyan, hogy a győzelmet és a vereséget egyaránt kezelni kell, mindkettőnél észnél kell lenni, mindkettőnek megvan a pszichológiai háttere – tért át saját csapatára egy másik kérdésre.

– Más a motiváció az élcsapatok ellen, nem degradálva ezzel a kijelentéssel a Paksot és a Siófokot, de ezért veszélyesek ezek a találkozók. Ugyanazt a harci szintet kell elérni, mint a „nagycsapatoknál”, észnél kell lenni. Minden egyes szó számít, ezért nem beszélek soha érdemben sem a saját, sem az ellenfél együtteséről – hangsúlyozta a szakmai igazgató.

Takács Péter és Elek Ákos eltiltása után visszatér a keretbe, nem lesz viszont ott Ribánszki László és Gohér Gergő, a Videoton ellen ugyanis mindketten begyűjtötték ötödik sárga lapjukat, mely automatikus, egy mérkőzésre szóló eltiltással jár.
– Azért ülök itt, hogy ezt megoldjam – mondta el Szentes arra az újságírói megjegyzésre, hogy a Takácsot és Eleket pótlók jól „vizsgáztak” a fehérváriak ellen.

S. P.