Ugrás a tartalomra

Napos, esőmentes lesz a péntek

Létrehozva
A Kárpát-medence nagy részének időjárását a következő 24-36 órában anticiklon alakítja, ugyanakkor pénteken az északnyugati tájakat érinti egy hullámzó frontrendszer hidegfronti szakasza. Pénteken napos időre számíthatunk – tájékoztatta szerkesztőségünket az Országos Meteorológiai Szolgálat Észak-magyarországi Regionális Központja.
Csütörtök éjjel jobbára derült, száraz idő várható. A változó irányú szél pedig mérsékelt marad, Az utolsó munkanap reggelére 6 fokig csökken majd a hőmérséklet, ám napközben többnyire derült, napos idő várható, a légmozgás is mérsékelt marad, délutánra pedig 22 fokig emelkedik majd a hőmérő higanyszála. Fronthatás nincsen térségünkben.

A következő napokban kissé változékony időre van kilátás. Általában több órára kisüt a nap, emellett időnként, az északnyugati területeken, többször megnövekedhet a felhőzet, és helyenként záporesőre is számítani lehet. A hőmérséklet jelentősen nem változik, továbbra is meghaladja a sokévi átlagot.  

minap.hu