Ugrás a tartalomra

Nem bírtak Hegedűssel

Létrehozva
Szombaton, Kecskeméten játszotta ötödik mérkőzését a Miskolc Városi Sportiskola férfi OB I/B-s vízilabda együttese. A miskolciak szerették volna megőrizni veretlenségüket a Hírös Sport ellen, de ezt keresztülhúzta egy játékos, akit nem tudtak tartani: Hegedűs István hét gólt ért el az MVSI ellen és ezzel a hazai sikerből döntő érdemeket vállalt.
Nem kezdődött rosszul a miskolciak szempontjából a találkozó! Gergely emberelőnyt értékesített, Sántavy akciót fejezett be góllal, így alig négy perc leforgását követően a vendégek máris kétgólos előnyt harcoltak ki. Hegedűs ugyan szépített, de utána ismét az MVSI percei következtek: előbb Varga emberelőnyt váltott gólra, utána pedig Kisely akcióból talált be a kapuba. Háromgólosra nőtt a felek közötti különbség és lehetett kezdeni bizakodni! Beindult viszont Hegedűs István, aki előbb emberelőnyből ért el gólt, utána pedig a center posztjáról is betalált.

Mindez még nem is lett volna nagy baj, ugyanis a két találat között a miskolciaknak is jutott egy, ezt Sántavy szerezte emberelőnyös helyzetből.

A folytatásban a kecskemétiek átvették a kezdeményezést és agresszívebbek lettek. Gergely akcióból talált be, erre Varga István is akcióból felelt, majd a Kecskemét még közelebb került a miskolciakhoz: Heródek Bence kétszer is betalált, ráadásul mindkét esetben akcióból fejezte be eredményesen a támadást. Egyenlített a Hírös Sport, de még mindig nem volt baj, ugyanis Gergely Balázs emberelőnyből ismét megszerezte a vezetést, és miután másfél perc alatt nem esett újabb gól, az MVSI minimális vezetésével zárult a második negyed.

A harmadik negyed első gólját Hegedűs jegyezte, aki értékesített egy büntetőt. Betalált akcióból is, aztán Szabó Boldizsár már kétgólosra növelte a hazai előnyt. Kapaszkodott a Miskolc, Sántavy emberelőnyből, Kisely akcióból ért el gólt, és egyenlő lett az állás. Kisely és Török lövését hárította a hazai kapus, majd két miskolci kiállítás is történt, de a döntés a befejező negyedre maradt.

Varga István akciógóljára Török Viktor válaszolt, így továbbra sem dőlt el semmi. Baj akkor lett, amikor előbb Szabó Zoltán, majd kétszer is Hegedűs István betalált Markovics kapujába, ezzel ugyanis a Kecskemét háromgólosra növelte előnyét. Vidumansky ugyan még szépített akcióból, de a vereséget ezzel már nem lehetett elkerülni. A fiaskó talán legfontosabb oka az emberelőnyös helyzetek eltérő kihasználása volt. A hazaiak nyolc eset közül háromszor gólt értek el, ez csaknem ötven százalékos mutató. Ezzel szemben az MVSC a 16 lehetőség közül mindössze ötöt váltott gólra, márpedig ez lényegesen gyengébb, alig harminc százalékos eredmény.

Eredmény: Hírös Sport – Miskolc Városi Sportiskola 13-11 (3-5, 3-2, 3-2, 4-2). Kecskemét, 100 néző. Vezette: Mucskai, Bene. MVSI: Markovics – Vidumansky (1), Papp, Gergely (3), Kisely (2), Csorba, Varga (1), Matajsz, Sántavy (3), Török (1), Binder, Németh, Batki. Edző: Binder Szabolcs.

Doros L.
(fotónk egy korábbi mérkőzésen készült, s csupán illusztráció)