Ugrás a tartalomra

Három pontot hagyott Pécsett a DVTK

Létrehozva
Az OTP Bank Liga 29. fordulójában az utolsó idegenbeli mérkőzését játszotta a DVTK Pécsett. A hazai csapat 2-1-re legyőzte a tabellán három hellyel előtte álló Diósgyőrt.
Nem sokat kellett várniuk a szurkolóknak az első gólra, Grumicnak mindössze 18 másodpercre volt szüksége ahhoz, hogy a kapuba fejeljen. Tette mindezt úgy, hogy a vendég Diósgyőr kezdte az összecsapást. Az első félidőben a vendégek nem sok veszélyt jelentettek a kapura, a Pécs ráadásul a védő Szatmári szép találatával növelte előnyét.

Gólt hozott a második játékrész első perce is, Rudolf megszerezte első diósgyőri NB I-es gólját, a 24-szeres válogatott támadó 14 mérkőzés után talált a hálóba. A folytatásban mindkét csapatnak akadt néhány helyzete, de az eredmény már nem változott.

PMFC-Matias - Diósgyőri VTK 2-1 (2-0)

Pécs, 1000 néző, v.: Berger
gólszerzők: Grumic (1.), Szatmári (19.), illetve Rudolf (46.)
sárga lap: Koller K. (81.), Uzoma (87.)

Pécs:
Dibusz - Fodor, Krejci, Lantos, Uzoma - Simon A. (Beke, 55.), Márkvárt, Wittrédi (Causic, 88.), Koller K., Szatmári L. - Grumic (Horváth Zs., 79.)

Diósgyőr:
Ribánszki - Vági, Vadász, Kádár, Gohér - Gallardo (Elek, 83.), Takács P., Fernando, Luque - Seydi (Bacsa, 69.), Rudolf

Edzői nyilatkozatok:

Lőrincz Emil: - Úgy gondolom, hogy az első félidőben jól játszottunk, támadásban sok lehetőségünk volt. A DVTK-t jó képességű játékosok alkotják, így benne volt a pakliban, hogy beszorulunk, s ez így is történt. A második félidőben az akarat és a csapategység hozta meg az eredményt, de ekkor is volt egy-két lehetőségünk. Egy motivált, akaratos csapat volt a miénk ma este, a fiúk csúsztak-másztak a pályán. Nagyon örülünk a győzelemnek.

Kovac Zoltán: - Gratulálok a Pécsnek, mert az első perctől utolsóig hittek magukban. Nálunk hiányzott a koncentráció az elején. A második félidőben jobban játszottunk, de meg kell még tanulnunk, hogy ne legyünk naivak, nem elég szépen játszani, eredményesnek is kell lenni. Ilyen a futball. A következő meccsünkön, vasárnap megpróbáljuk 90 percen keresztül a saját focinkat játszani.

MTI - dvtk.eu
Fotó: dvtk.eu (archív - Siófok-DVTK)