Ugrás a tartalomra

Azonnal elfogták a rablót Lyukóban

Létrehozva
Szinte azonnal elfogták egy rablás gyanúsítottját tegnap a Miskolc-Lyukóvölgyi Körzeti Megbízotti Csoport járőrei. A terület országgyűlési képviselője, a körzeti megbízotti csoport létrehozásának kezdeményezője az eset kapcsán elmondta: ez is mutatja, a városrész lakói máris, a napi eseményekkel összefüggésben tapasztalhatják a közvetlen rendőri jelenlét előnyeit

lyuko_rendorors_130528ml_24.jpgGaskó Bertalan megyei rendőrségi szóvivő tájékoztatása szerint a gyanúsított egy idős nőre rontott rá, és értékeit követelte egy lyukói buszmegállóban. Mivel elutasító választ kapott, a sértettet több alkalommal megütötte, majd erőszakkal elvette válltáskáját a benne lévő mobiltelefonnal és készpénzzel együtt. A történteket látva egy férfi a bántalmazott segítségére sietett, visszavette a rablótól az értékeket, s riasztotta a helyi körzeti megbízottakat. A Miskolc-Lyukóvölgyi Körzeti Megbízotti Csoport járőrei a helyszín közelében azonnal elfogták a támadót, az 50 éves miskolci V. Andrásnéval szemben rablás elkövetésének megalapozott gyanúja miatt indult büntetőeljárás.

Sebestyén László, a terület országgyűlési képviselője, a Lyukóvölgyi Körzeti Megbízotti Csoport létrehozásának kezdeményezője az eset kapcsán elmondta: ez is mutatja, a városrész lakói máris, a napi eseményekkel összefüggésben tapasztalhatják a közvetlen rendőri jelenlét előnyeit. Ez erősíti a biztonságérzetüket, a bűnözők számára ugyanakkor figyelmeztetést jelent. A sorozatos tettenérések, elfogások remélhetőleg elveszik majd a kedvüket a törvénysértésektől, s Lyukóvölgy egyre biztonságosabbá válik – ez egyik legfőbb képviselői célkitűzése. 

minap.hu