
18 miskolci versenyző vett részt a bajai viadalon, ahol erős mezőny gyűlt össze, közel hetven egyesületből. Az MVSC-MVSI az ötödik lett összesítésben.
– Úgy érzem, jól sikerült sportolóink szereplése. A nagyobbak több versenyen vettek már részt, míg a fiatalabbaknak ez volt a 3-4. nagyobb megmérettetése. A 12 évesek már készen állnak arra, hogy rövidesen a sportiskolából kikerülve a vasutasoknál a serdülőkkel edzenek, a kicsik pedig jó alapokkal rendelkeznek. Nagyon sok ügyes dzsúdós van Magyarországon, külön öröm, hogy ebben az erős mezőnyben a mieink is szépen helytálltak – mondta Gecsei László.
Az edző hozzátette: a Magyar Olimpiai Bizottság mintaként említi az MVSC terveit, a majdan épülő multifunkcionális sportcsarnokkal kapcsolatban.
Eredmények
Diák „C” korcsoport (10 évesek):
Leányok
27 kg: 7. Fülöp Vanda
30 kg: 3. Kriza Anna
Fiúk 27 kg: 5. Dudás Bence
36 kg: 2. Tisza Máté, 7. Beszterczey Kristóf
Diák „B” kcs. (11 évesek):
Leányok 36 kg
3. Kövesi Karina és 3. György Anna
44 kg: 1. Gecsei Dorottya
Fiúk 38 kg: 1. Tarcsi Levente
50 kg: 1. Sáfrány Péter
+60 kg: 3. Turánszki Zalán
Diák „A” kcs. (12 évesek)
Fiúk 45 kg: 5. Bogyay Bánk, 7. Cseke Dániel
60 kg: 2. Nagy Gergely.
minap.hu
Fotó: F. K. Cs.