Ugrás a tartalomra

Bérletek – már a következő évadokra

Létrehozva
Már kaphatók a különböző bérlettípusok a Miskolci Nemzeti Színház, valamint a Miskolci Szimfonikus Zenekar következő évadának előadásaira – arany, barátkozó, ezüst, alap, gyöngy és népszerű kategóriákban.
A Miskolci Szimfonikus Zenekar honlapján tette közzé a következő, ünnepi évadának bérleteit, s azok már július 15–től vásárolhatók is.

A zenekar jubileumot ünnepel a következő, 2013/2014-es évadban, a különböző bérlettípusok pedig már kaphatók.
A Gyöngy Bérlet továbbra is a barokk, valamint a koraklasszicista gyöngyszemekre épít, ezt bizonyítja többek között, hogy a bérlettípus koncertsorozatában kapott helyet Claudio Danuser, ismét a miskolci közönség előtt lép majd fel László Boldizsár, s Hámori Máté rendezésében láthatja a közönség Haydn A patikus című művét, emellett a szimfonikusok első koncertje alkalmával Miskolcra látogat a Royal Oratorium Choir Excelsior Amsterdam, aki a zenekarral Bach János-passióját adja elő.

szimfonik_szs_1113.jpg

Továbbra is kivételes előadásokat tartalmaz a Népszerű Bérlet, amelynek keretében a miskolci szimfonikusok vendége lesz a Corpus Quartet, vezényel majd Alexandre Blocg, Werner Seitzer, s városunkba látogatnak a Pannon Filharmonikusok – Kovács László pedig szólista szerepben is feltűnik majd. Az ünnepi évad világsztár vendége Michael Barenboim hegedűművész lesz. A Miskolci Szimfonikus Zenekar bérletei az első bérletes hangversenyek időpontjáig válthatók.

A Miskolci Nemzeti Színházban is különleges évadra készülnek, hiszen ez lesz a százkilencvenedik. Továbbra is lesz Alap, Arany, Ezüst, Bemutató, valamint újdonságként Barátkozó Bérlet, amely azoknak kínál előadásokat, akik legalább négy éve nem jártak a teátrumban – a bérletárusítás augusztus 21-én kezdődik.
A bérletek ára nőtt ugyan valamennyivel, ám a kínálat is bővült, ehhez mérten – Alap Bérlet 5 plusz 1 szabadon választott, az Ezüst 8 plusz 1, míg az Arany Bérlet 9 plusz két szabadon választott előadást kínál a Játékszín és a Csarnok repertoárjából.

szinhaz-kicsomagolas-120607ml_25.jpg

A régebbi bérlők visszajelzését június 15-ig várták a színházban, s a visszajelzések alapján a korábbi helyeket szeptember 2-ig tartják fent. A teátrum Gyermek- és ifjúsági bérletei szeptembertől váltható majd meg, az iskolakezdés időpontjához igazodva.

Kiss J.
Fotó: minap.hu archív