Ugrás a tartalomra

Cseh, Hosszú és Jakabos is döntős

Létrehozva
  Cseh László 200 méter vegyesen a harmadik, 200 méter pillangón Hosszú Katinka szintén harmadik, Jakabos Zsuzsanna pedig a hatodik idővel jutott döntőbe a barcelonai vizes világbajnokság úszóversenyeinek szerdai napján.
Cseh - aki a legjobb idővel került az elődöntőbe - a második futamban állt a rajtkőre, a szám Európa-csúcstartója, valamint olimpiai és világbajnoki ezüstérmese legnagyobb riválisa, a világcsúcstartó amerikai Ryan Lochte mögött 1:57.41 perces idővel a második lett, összetettben pedig a harmadik időt érte el.
    
Hosszú a 200 méter pillangó első elődöntőjében volt érdekelt, a magyar versenyző - aki hétfőn 200 méter vegyesen aranyérmet nyert - a táv felénél ugyan még a középmezőnyben haladt, végül azonban remek hajrájának köszönhetően 2:06.85 perces eredménnyel futamában a második, összesítésben pedig a harmadik helyet szerezte meg.
    
A következő futamban Jakabos még az utolsó fordulónál is csak a hetedik helyen állt, ám elképesztő hajrába kezdett harminc méterrel a vége előtt és 2:07.31 perccel a harmadik helyet szerezte meg, amivel hatodikként került a csütörtöki fináléba. Mindkét magyar versenyző jobbat úszott, mint a délelőtti előfutamban.
    
- Most sokkal jobban esett az úszás, mint délelőtt, maradt is bennem erő. Holnap délelőtt nincs versenyszámom, úgyhogy végre pihenhetek is. Úgy néz ki, szoros döntő lesz, eléggé együtt van a mezőny - nyilatkozta az MTI-nek Hosszú.
    
- Éppen így akartam, hogy a végét nyomom meg, sikerült is a hajrám. Abszolút jól éreztem magam, remélem, holnap még jobb leszek - mondta Jakabos.

MTI