Ugrás a tartalomra

Esőbeálló és ülőpad szolgálja a várakozó utasok kényelmét

Létrehozva
Ülőpadot és fedett esőbeállót kapott a Zenta utcai villamosmegálló. A környékbeliek kérése volt ez, mivel mostanáig csak a szemben lévő megállóban tudtak védelmet találni az időjárás viszontagságaitól a várakozó utasok.

villamosmegallo_170310ml_2.jpg

Novák Józsefné, a városrész önkormányzati képviselője elmondta, a lakossági fórumokon rendszeres felvetés volt az esőbeálló és az ülőpad hiánya.  Sem a tűző nap, sem az eső elől nem volt hová behúzódniuk a villamosra várakozó utasoknak, ezt a problémát most sikerült megoldani. A beruházás ötmillió forintba került, önkormányzati forrásból finanszírozták.

villamosmegallo_170310ml_6.jpg

Fotó: Mocsári László

A műszaki átadás a héten volt, a környékbeliek örülnek a fejlesztésnek. Egyikük, Braun Frigyesné elmondta, az tudja igazából, aki megtapasztalta, milyen kellemetlen zuhogó esőben várakozni a villamosra – ha pedig esetleg máshová húzódtak be az időjárás elől, szaladni kellett az érkező villamoshoz. Mindenki örül, hogy megoldódott ez a gond, és annak is, hogy le lehet ülni a megállóban.